Rubriky | Ameriky

Studie: V USA zemřelo 31,1% všech včelstev

Zveřejněno 08 srpna 2013 autorem FreePub

Zjistila to studie Amerických inspektorů včelínů (Apiary Inspectors of America).

Studie ukazuje skutečnou hrozbu, které čelí včelí kolonie. Včelí ztráty pro zimu 2011/2012 jsou 22%. V letošním roce 2012/2013 došlo k nárůstu o téměř 10% co se týče celkových ztrát chovaných včel na celostátní úrovni.

Průzkum, který se trval od října 2012 do dubna 2013, byl proveden výzkumníkem Dennisem van Engelsdorp z University of Maryland, který je zároveň ředitelem Bee Informed Partnership, ve spolupráci s Jeffem Pettisem, vedoucím výzkumníkem v ve Včelí laboratoři v Beltsville, která spadá pod Zemědělskou službu pro výzkum při americkém ministerstvu zemědělství (USDA Agricultural Research Service).

>> Apiary Inspectors of America: Fact Sheet: Survey of Bee Losses During Winter of 2012/2013
>> GMO insekticid je zodpovědný za hubení včel a kontaminaci celého potravinového řetězce
>> Potvrzeno: Pesticid likviduje včelstva po celém světě

Podle studie více než dvě třetiny dotazovaných včelařů (70%) uvádí ztráty větší než 14%, jde o ztráty, které včelaři popsali jako jim stále umožňující zůstat ekonomicky životaschopní co se týče podnikání.

Na rozdíl od předchozích let, kdy byla většina včel ztrát připisována fenoménu Colony Collapse Disorder (CCD), byly letos kolonie pozorovány, jak se „rozpadají.“ Včelaři nenahlásili CCD jako hlavní příčinu ztrát včel v zimě, která navazuje na předchozí loňský trend.

Jak poukázal web REALfarmacy.com, studie prokázaly, že používané pesticidy neonikotinoidy mají dopad na genetiku včel, způsobují pokles schopnosti včel přežít larvální stádium až do dospělosti.

Existuje množství důvodů, proč včelí populace trpí. Dosud vědci prokázaly přímou souvislost mezi neonikotinoidními pesticidy, které jsou nadále nejvíce používané pesticidy v USA. Evropská unie však uvalila dočasný dvouletý zákaz neonikotinoidů – klothianidinu a thiamethoxamu. Důkazy nasvědčují, že tyto látky zůstávají v půdě delší dobu než dva roky, tím pádem není tento zákaz tolik účinný.

Neonikotinoidy budou stále více používány na obiloviny, což bude mít značný vliv. Americká Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) nedávno schválila klothianid a thiamethoxam korporace Bayer i přes nesčetné množství důkazů, která spojují neonikotinoidy s úmrtími včel.

Překlad článku New Study Shows US Loses 31.1 Percent of Entire Bee Population this Year
www.realfarmacy.com/us-loses-31-1-percent-of-entire-bee-population-this-year

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat