Švédové protestují proti útoku na Sýrii [VIDEO]

Zveřejněno 05 září 2013 autorem FreePub

Tisíce demonstrantů vyšli do ulic hlavního města Švédska.

Demonstrující protestovali proti válečné politice USA, mezitím do Švédska dorazil americký prezident Barack Obama.

Naštvaní protestující vyšli ve středu do ulic Stockholmu, aby vyjádřili nesouhlas s Odamovou administrativou, která volá po vojenském úderu proti Sýrii.

Protestující nesli transparenty s nápisy „NE Velkému Bratrovi Obamovi“, „NE válce v Sýrii“, „Ruce pryč od Snowdena“.

„Pošlete Obamu pryč. Nechceme, aby přijel Obama do Švédska, protože ho považujeme za válečného zločince,“ řekl jeden z demonstrujících.

Americký prezident odcestoval do Švédska, aby diskutoval o otázkách týkajících se ekonomiky, zaměstnanosti, volného obchodu, klimatu a energetiky.

Nicméně demonstranti ve Stockholmu řekli, že se Obama snaží přesvědčit švédskou vládu, aby se připojila k NATO a podpořila americký útok proti Sýrii.

„Ne vyjednáváním o Švédsku v NATO, protože si myslím, že je to na pořadu dne, že Obama chce, aby bylo Švédsko členem NATO, a proti tomu všemu jsme,“ řekl další protestující.

Facebooková stránka zabývající se Sýrií

>> Obama zaútočí na Sýrii i přes nesouhlas Kongresu
>> Assad: Útok na Sýrii může zažehnout regionální válku
>> Chomsky: Úder proti Sýrii bude “válečným zločinem”

Rétorická válka proti Sýrii zesílila především poté, co zahraničím podporovaná opozice obvinila vládu syrského prezidenta Bašára al-Assada z provedení chemického útoku na militantní pevnost na předměstí Damašku.

Řada západních zemí, včetně USA, Francie a Velké Británie, rychle přijala rétoriku války proti Sýrii navzdory skutečnosti, že Damašek kategoricky odmítl tato nepodložená tvrzení a oznámil, že chemický útok ve skutečnosti provedli rebelové jako operaci pod falešnou vlajkou.

Nicméně řada západních zemí, včetně USA, Francie a Velké Británie, rychle kampaň kampaň na podporu války.

V úterý 27. srpna se spekulace ohledně amerického útoku staly silnějšími. Média ohlásily americké plány chirurgicky přesných raketových útoků z torpédoborců ve Středozemním moři. Plán údajně čeká, až mu dá prezident Obama zelenou.

Britská vláda, nejbližší spojenec USA, oznámila, že její podpora vojenské intervence v Sýrii bude vyžadovat druhé hlasování národního parlamentu. První nezávazné hlasování britských zákonodárců 29. srpna odmítlo britskou roli v případné válce proti Sýrii.

V pátek 30. srpna se NATO distancovalo od účasti na vojenské intervenci v Sýrii, šéf západní vojenské koalice generální tajemník Anders Fogh Rasmussen řekl, že “nepředpokládá žádnou roli NATO” v mezinárodní válce proti Sýrii.

Nicméně Washington zůstává neoblomný a říká, že je ochoten jít do úderu proti Sýrii i bez souhlasu OSN a dokonce i bez podpory svých spojenců.

Sýrie je v sevření smrtících nepokojů od roku 2011. Podle zpráv podporuje Západ se svými regionálními spojenci – Katar, Saúdská Arábie a Turecko – radikály uvnitř Sýrie.

Írán, Rusko, Čína i OSN varovali před válkou proti Sýrii.

>> Počet syrských uprchlíků dosáhl dvou milionů [VIDEO]
>> Ron Paul: Chemický útok v Sýrii je útok pod falešnou vlajkou
>> Merkelová: Německo se nepřipojí k útoku na Sýrii

Překlad článku Swedes protest US plans for war on Syria amid Obama visit
www.presstv.ir/detail/2013/09/05/322155/swedes-protest-us-plans-for-war-on-syria

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat