Rubriky | Svět

Tags |

Světová populace dosáhne téměř 11 miliard do roku 2100

Zveřejněno 17 června 2013 autorem FreePub

Ukazuje to nová statistická analýza OSN.

Analýza ukazuje údaj o 8% (800 milionů) vyšší než v roce 2011 odhadovaných 10,1 miliard.

Analýza ukazuje, že porodnost v Africe hraje hlavní roli v očekávaném nárůstu populace, zatímco dříve odborníci očekávali, že v této oblasti porodnost bude klesat rychleji.

„Pokles porodnosti v Africe se zpomalil ve větší míře, než jsme dříve předpovídali, výsledkem je, že africká populace poroste,“ řekl spoluautor studie Adrian Raftery, statistik na University of Washington.

Průměrná délka života v mnoha afrických zemích roste, především díky lepší léčbě AIDS, tvrdí studie.

>> Studie OSN je k dispozici [zde]

Navíc nedostatek síly žen vůči mužům a tradice, jako jsou časná manželství a polygamie, zpomalili pokles porodnosti v Africe.

Současná světová populace činí zhruba 7,092 miliard lidí, z toho africká populace tvoří 1,1 miliardy a očekává se, že do roku 2100 dosáhne téměř čtyřnásobného nárůstu na 4,2 miliard.

Tým informace vydal na základě zdokonalených metod předpovídání plodnosti v kombinaci s aktualizovanými údaji shromážděnými OSN.

„V jiných oblastech světa se očekávají méně významné populační změny. Možná uvidíme mírný nárůst vzhledem k prodloužení života,“ poznamenal Raftery.

Výzkumníci také odhadují, že v Evropě může dojít k mírnému poklesu počtu obyvatel a to díky nižší porodnosti a vyšší úmrtnosti.

Světová populace zažívá nepřetržitý nárůst od konce velkého hladomoru a černé smrti v roce 1350, kdy činila zhruba 370 milionů.

Asie je nyní nejlidnatějším kontinentem s 4,2 miliardami obyvatel, což je více než 60% celosvětové populace. Čína a Indie jsou nejlidnatější země světa.

Překlad článku World’s population to reach 11 billion by 2100
presstv.ir/detail/2013/06/15/309113/global-population-to-hit-11bn-by-2100

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat