Rubriky | Evropa

Tags |

Švýcarský gigant Nestlé zasažen skandálem s koňským masem

Zveřejněno 20 února 2013 autorem FreePub

Nestlé byl zasažen rozsáhlým skandálem s koňským masem, stahoval produkty z evropských obchodů.

„Naše testy našly stopy DNA koní ve dvou produktech,“ uvedlo v pondělním prohlášení Nestlé a dodalo: „Špatné označování produktů znamená nesplnění velmi vysokých standardů spotřebitelů, kteří to od nás očekávají.“

Nestlé oznámilo, že ihned stáhlo své dva chlazené těstovinové výrobky – Buitoni Beef Ravioli a Beef Tortellini z prodeje v Itálii a Španělsku.

Obavy z kontaminace se objevily poprvé v lednu, kdy irské orgány objevily stopy DNA koní a prasat v hovězích burgerech, které vyrobily firmy v Irsku a Británii. Mražený hovězí produkt pro cateringové podniky ve Francii bude také stažen z regálů obchodů.

Britská Fod Standards Agency (FSA) uvedla, že není pravděpodobné, že by vláda mohla určit přesný počet lidí, kteří nevědomky konzumovali koňské maso.

Minulý týden britské odbory Unison vyjádřili pochybnosti ohledně skandálu s tím, že nedávná zjištění ukázala, že zisk soukromého sektoru je důležitější než veřejná bezpečnost.

Koňské maso se jí v mnoha evropských a asijských zemích, ale v Británii je považováno za tabu.

Překlad článku Swiss food giant Nestle hit by horsemeat scandal
presstv.ir/detail/2013/02/19/289769/swiss-retailer-hit-by-horsemeat-scandal

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

„Na světě je zavedeno, že spousta hloupých si hraje na chytré. Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají na hloupé.“ Jan Werich