Rubriky | Asie a Pacifik

Tags |

Syrská krize skončí, pokud Západ přestane podporovat povstalce [VIDEO]

Zveřejněno 29 září 2013 autorem FreePub

Uvedl to syrský ministr zahraničí Walid al-Muallem.

Syrský ministr zahraničí Walid al- Muallem řekl v rozhovoru pro ruský televizní kanál, že krize v zemi by mohla skončit během několika týdnů v případě, že státy podporující militanty s touto pomocí přestanou. Muallem toto poznamenal po zasedání Valného shromáždění OSN.

Ministr prohlásil, že válka v Sýrii bude pokračovat tak dlouho, dokud budou ozbrojenci bojující proti vládě syrského prezidenta Bašára al-Assada podporováni Spojenými státy, Evropou a některými regionálními státy.

„Mnoho zemí mluví o podpoře politického řešení. To je důležité, ale znamená to, že je potřeba zastavit financování teroristických skupin. Zejména sousední země jako Turecko, Saúdská Arábie a Katar,“ řekl Muallem ..

Syrský ministr zahraničí také komentoval rozhodnutí ze strany syrské vlády předat své zásoby chemických zbraní: „Tento krok nebyl proveden ze strachu z amerického vojenského úderu, ale jako suverénní rozhodnutí.“


Pokud video nefunguje, je ke stažení >> zde <<

>> Inspektoři OSN pro chemické zbraně dorazili do Sýrie
>> Syrská armáda postupuje tvrdě proti povstalcům na předměstí Damašku [VIDEO]
>> Šéf OSN: Všechny země musí zastavit krveprolití v Sýrii [VIDEO]

„Přijali jsme toto rozhodnutí po konzultaci s Ruskem. A my jsme přesvědčeni, že je ruská iniciativa dobrá a otevře dveře pro politické řešení,“ dodal.

Západ zesílil výzvy k vojenské akci proti Sýrii poté, co radikálové působící v Sýrii prohlásili 21. srpna, že byly stovky lidí zabity při vládním chemickém útoku na pevnost ozbrojenců na předměstích Damašku Ain Tarma, Zamalka a Jobar.

Syrská vláda kategoricky odmítá tato obvinění a tvrdí, že nehrála žádnou roli při tomto chemickém útoku.

Syrská vláda odvrátila možnou americkou agresi přijetím ruského plánu dát svůj chemický arzenál pod mezinárodní kontrolou, a pak se ho zničit.

Sýrie je v sevření smrtících nepokojů od roku 2011. Podle zpráv podporuje Západ se svými regionálními spojenci – Katar, Saúdská Arábie a Turecko – radikály uvnitř Sýrie.

V nedávném prohlášení vysokého komisaře OSN pro uprchlíky se uvádí, že počet syrských uprchlíků, kteří uprchli ze země kvůli konfliktu, dosáhl dvou milionů.

Agentura OSN pro uprchlíky rovněž uvedla, že zhruba 4,2 milionů lidí bylo přesídleno v rámci Sýrie od začátku konfliktu v této arabské zemi.

>> Syrská armáda postupuje proti povstalcům
>> Syrští militanti zničili židovské mauzoleum [VIDEO]
>> Americká válka v Sýrii může trvat desetiletí [VIDEO]

Překlad článku Syria crisis can end if West drops support for militants: FM
http://www.presstv.ir/detail/2013/09/28/326602/backing-militants-fuels-syria-war-fm/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat