Rubriky | Asie a Pacifik

Tags |

Syrský prezident Assad jmenoval sedm nových ministrů

Zveřejněno 10 února 2013 autorem FreePub

Syrský prezident Assad jmenoval sedm nových ministrů a vydal nařízení, které zavádí dvě nová ministerstva.

Prezident Assad v sobotu vydal nařízení s mocí zákona č. 15, které rozdělí ministerstvo práce a sociálních věcí na dvě, do čela druhého zmíněného dosadil ženu Kinda Shmat. Hassan Hijazi bude ministr práce.

Prezident také jmenoval Sleiman Abbáse jako ministra ropy a minerálních zdrojů a Ismaila Ismaila jako ministra financí. Hussein Farzat dostane na starost bydlení a rozvoj měst, Ahmad al-Qadri jde do zemědělství a do veřejných prací jde Hussein Arnus.

Sýrie zažívá nepokoje od března 2011. Mnoho lidí včetně velkého počtu bezpečnostních sil bylo zabito. Syrská vláda tvrdí, že je chaos v zemi řízený ze zahraničí a že militantní skupiny podporované západními státy a jejich regionální spojenci, jako je Katar, Saúdská Arábie a Turecko, se snaží udržovat zmatek. Navíc několik mezinárodních organizací pro lidská práva obviňuje militanty v Sýrii ze spáchání válečných zločinů.

Při klíčovém projevu ze 6. ledna Assad vyzval k ukončení teroristických operací v Sýrii a vyzval „dotyčné členské státy a strany“ k zastavení financování, zajišťování a krytí rebelů.

Dodal, že jeho vláda je vždy připravena jednat s opozicí a bude volat po „komplexním národním dialogu“ poté, co zahraniční strany ukončí svou podporu rebelů a ukončí teroristické aktivity v Sýrii.

Překlad článku Syrian President Assad appoints seven new ministers
presstv.ir/detail/2013/02/09/288105/assad-appoints-seven-new-ministers

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat