Rubriky | Asie a Pacifik

Tags |

Syrští povstalci zabili 450 kurdských civilistů

Zveřejněno 08 srpna 2013 autorem FreePub

Zahraničím podporovaní povstalci zabili 450 civilistů, včetně 120 dětí.

Podle al-Alam v pondělí zaútočili radikálové z al-Káidy napojení na frontu al-Nusra na okrsek Tal Abyaḑ v Raqqa, zabili 330 žen a starších mužů a k tomu 120 dětí.

Masakr přichází týden poté, co radikálové z al-Nusra napadli dvě kurdské vesnice v Aleppu a vzali zhruba 200 civilistů jako rukojmí.

Boj mezi kurdskou milicí a skupinami spjatými s al-Káidou v poslední době eskaloval poté, co se kurdským bojovníkům, kteří jsou proti zahraničnímu vměšování v Sýrii, podařilo vytlačit radikály z několika pozic v této oblasti.

>> OSN: Syrská krize stojí měsíčně 5000 životů
>> Statistika konfliktu v Sýrii: 100 191 obětí

30. července mocný muž kurdské milice řekl, že mobilizuje proti militantním skupinám v severovýchodní Sýrii, které jsou napojeny na al-Káidu, poté, co byl v této oblasti zabit kurdský opoziční vůdce.

„Vyzýváme kurdský národ … aby udělal krok vpřed …. Každý způsobilý nést zbraně by měl vstoupit do řad Výborů na ochranu kurdského národa (YPG) a čelit útokům těchto ozbrojených skupin“ uvádí se v prohlášení YPG, které vyšlo krátce po atentátu na Isa Huso in al-Qamishliho.

Sýrie je v sevření smrtících nepokojů od roku 2011. Podle zpráv podporuje Západ se svými regionálními spojenci – Katar, Saúdská Arábie a Turecko – radikály uvnitř Sýrie.

25. července generální tajemník OSN Pan Ki-moon řekl, že bylo v Sýrii zabito více než 100 000 lidí od začátku povstání. Miliony dalších byly přemístěny kvůli násilí.

>> Syrská armáda získala plnou kontrolu nad okrskem Khaldiyeh v Homsu
>> Írán posílá čtvrtou zásilku humanitární pomoci do Sýrie

Překlad článku Militants kill 450 Kurdish civilians in northern Syria
www.presstv.ir/detail/2013/08/05/317331/syria-militants-kill-450-kurd-civilians

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat