Rubriky | Asie a Pacifik, Evropa

Tags |

Syrští radikálové představují hrozbu pro Evropu [VIDEO]

Zveřejněno 08 prosince 2013 autorem FreePub

Militantní extrémisté bojující proti syrské vládě představují hrozbu pro Evropu.

Tuto informaci uvedl britský ministr zahraničí William Hague.

Hague to poznamenal při pátečním zahájení Manama Dialog o bezpečnosti, pouhý týden před mezinárodní mírovou konferencí o Sýrii.

Varování přichází v době, kdy zuří nelítostné bitvy mezi syrskou armádou a skupinami, které jsou napojené na al-Kájdu a do kterých v posledních měsících přišly tisíce zahraničních bojovníků.

Hague vyjádřil znepokojení z dlouhé války v této arabské zemi. Uvedl, že pokud tento konflikt bude pokračovat, mohl by rostoucí extrémismus vytvořit „stav bezvládí v srdci Blízkého východ.

Sousedé Sýrie by byli v první linii tohoto katastrofického zhoršení konfliktu. Ale představovalo by to vážnou potenciální hrozbu pro bezpečnost i v jiných částech světa, včetně Evropy,“ dodal Hague.


Pokud video nefunguje, je ke stažení zde

>> Saláfisté budou vyvolávat sektářské násilí v Sýrii, Iráku a Libanonu
>> V Sýrii bojují saúdští zločinci [VIDEO]
>> Syrští rebelové popravili civilisty ve vesnici Sadad [VIDEO]

Británie hrála hlavní roli při rozdmýchávání nepokojů v Sýrii tím, že vyzbrojovala a cvičila militanty v boji proti syrské vládě.

V březnu, kdy bylo zavedeno embargo na syrské militanty, se dostalo do středu pozornosti to, že Británie energicky lobbovala za to, aby bylo zrušeno embargo EU na dodávky zbraní do Sýrie.

Britský premiér David Cameron dokonce vyhrožoval, že bude vetovat hlasování o prodloužení embarga s tím, že Británie by mohla sama dodávat zbraně povstalcům v Sýrii, pokud ostatní členské státy Evropské unie odmítnou zrušit embargo.

Velká Británie údajně poslala vybavení za 8 milionů liber (cca 262 milionů Kč) povstalcům, kteří bojují za svržení syrské vlády.

Minulý týden zdroje z rozvědky uvedly pro The Telegraph, že Britové tvoří největší kontingent bojovníků ze západních zemí, který bojuje proti vládě prezidenta Assada.

Mezi tisícovkou bojovníků ze Západu je v rámci různých militantních skupin v Sýrii přes 300 britských státních příslušníků, uvedl představitel rozvědky.

5. prosince varovaly Francie a Belgie, že evropští státní příslušníci, kteří bojují po boku militantů proti syrské vládě, by mohli představovat potenciální hrozbu pro Evropskou unii a její spojence.

>> Americký zákonodárce: McCain podporoval al-Kájdu v Sýrii
>> Syrští povstalci zabili v srpnu 190 civilistů v provincii Latakia [VIDEO]
>> USA a Izrael podcenily sílu Sýrie [VIDEO]

Překlad článku Syria militants pose threat to Europe: Hague
www.presstv.ir/detail/2013/12/07/338633/syria-militants-pose-threat-to-europe/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat