Těhotné ženy: Jsou mobily a notebooky bezpečné?

Zveřejněno 10 ledna 2013 autorem FreePub

V dnešní společnosti shonu a chvátání dává těhotenství jen zřídka příležitost k pauze.

Mnoho žen, ať už pracujících nebo ne, používá stále častěji mobily a notebooky. Znamená to vyšší riziko pro tyto nastávající matky a jejich nenarozené děti? Vzhledem k tomu, jak jsou tito dva ovlivněni a vzhledem k nedávné studii je odpověď: rozhodně ano!

Použití mobilního telefonu
Bylo nalezeno spojení mezi používáním telefonu během těhotenství a hyperaktivitou dětí. U myši, které byly vystavení účinkům rádiových frekvencí mobilních telefonů, se objevily:
– Hyperaktivita
– Porucha paměti

Přibližné 5% dětí ve školním věku trpí příznaky nedostatku pozornosti a zvýšené hyperaktivity (ADHD). Jaké to může mít následky?
– Horší známky
– Neschopnost dodržovat pravidla

Studie publikovaná v březnu tohoto roku objevila spojení mezi vystavením plodu mobilnímu telefonu a problémy s chováním v dětském věku. A toto nepostihuje jen děti. Během let dospělého člověka se mohou jako následek projevit dlouhodobé neurologické a fyziologické problémy.

„Toto je první experimentální důkaz toho, že plod vystavený radiovým vlnám mobilního telefonů ovlivňuje chování v dospělosti.“

Vzhledem ke zvýšenému používání mobilního telefonu i pro jiné věci, než je jen volání, je zde větší vystavení radiovým vlnám než kdy dříve. Myši byly v této studii pozorovány při různých úrovních expozice – radiové pásmo od 800 do 1900 MHz: Vedlejší účinky se zvyšovalo, když se zvyšovala úroveň záření a doba vystavení tomuto záření.

Jak může být matka s dítětem chráněna?
– Psát SMS, nevolat. Když stisknete tlačítko „odeslat“, tak držte mobil co nejdál od těla.
– Používejte sluchátka nebo reproduktor telefonu.
– Pokud musíte telefonovat, tak co nejkratší dobu.
– Volejte jen když je silný signál. Když je slabý signál, tak mobil vydává více záření.
– Používejte pevnou linku, kdykoliv je to možné.

Použití notebooku
A co používání přenosných počítačů těhotnými ženami?

Nedávná italská studie ze Sieny ukazuje na nebezpečí používání notebooků během těhotenství. Výzkumníci měřili elektromagnetické pole (EMF) produkované pěti známými značkami notebooků a měřili množství proudů v těle.

Tyto proudy byly při použití notebooků mnohem vyšší než normálně a než je limit stanovený Švédskou radou pro technickou akreditaci a Švédskou konfederací profesionálních zaměstnanců.

Stejně jako u mobilu – notebooky zvyšují expozici elektromagnetickému poli. Tato expozice je považována za rizikový faktor při rozvoji nádorů v krvi. Nejde o samotný notebook, ale o napájecí zdroj, který generuje mnohem vyšší proudy, než je doporučováno, aby se zabránilo zdravotním komplikacím.

Jak může být matka s dítětem chráněna?
– Nenabíjejte notebook, když jej používáte.
– Mějte co nejvíce prostoru mezi notebookem a vaším tělem.

Ve světě plném technologií, které dělají naše životy snazší a efektivnější, je někdy snadné zapomenout na problémy, které přicházejí spolu s těmito výhodami. Bez ohledu na pohodlí a ušetřený čas není nic důležitějšího, než naše děti a jejich bezpečí.

Překlad článku Pregnant women: Are cell phones and laptops safe to use?
http://www.naturalnews.com/035528_cell_phones_laptops_pregnant_women.html

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat