Rubriky | Ameriky

Tisíce Američanů protestují proti Obamově inauguraci

Zveřejněno 21 ledna 2013 autorem FreePub

Protestující odsuzují politiku země co se týče útoků dronů, zbraní, vojenských výdajů a nezaměstnanosti.

Nejméně šest různých skupin dnes bude demonstrovat. Největší skupina (Act Now to Stop War and End Racism Coalition, zkratka ANSWER) bude protestovat podél průvodu na Pennsylvania Avenue, kde se Obama setká s občany. Koalice ANSWER odhaduje, že se na protestu proti nezaměstnanosti a pro spravedlnost zúčastní několik tisíc lidí.

„Pošleme zprávu všem politikům, nejen prezidentovi, ale i senátorům, kongresmenům, byznysmenům, kteří jsou problémy, problémy obyčejných pracujících lidí, problémy, které musí být řešeny,“ řekl Eugene Puryear z Koalice ANSWER.

Další skupina, Arc of Justice Coalition, odhaduje, že se zhruba 400 protestujících sejde v parku v blízkosti Bílého domu a budou pochodovat směrem k trase průvodu, budou protestovat proti použití bezpilotním letounům a sociální nespravedlnosti.

„Cílem je upozornit na problémy, které byly ignorovány nebo minimalizovány Obamovou administrativou a Kongresem,“ řekl organizátor z Arc of Justice Coalition jménem Joan Stallard.

Oficiálně se věří, že se prezidentské inaugurace zúčastní okolo 600 a 800 tisíc lidí, zhruba polovina toho, co v roce 2009, tehdy inaugurace přilíkala 1,8 milionů lidí, kteří byli svědky přísahy prvního černošského prezidenta.

Překlad článku 1000s to protest at US presidential inauguration
presstv.ir/detail/2013/01/20/284595/1000s-to-protest-at-us-inauguration

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat