Tisíce Portugalců demonstrovaly v Lisabonu

Zveřejněno 18 února 2013 autorem FreePub

Tisíce Portugalců vyšly do ulic Lisabonu na protest proti úsporným opatřením vlády.

V sobotu kolem 5000 demonstrantů pochodovalo ulicemi Lisabonu, protest pořádala Generální konfederace portugalských pracujících (CGTP), největší odborová organizace v zemi.

„Chceme, aby nebyl naplněn závazek za záchranný plán, požadujeme demisi vlády a nové volby,“ řekl vůdce CGTP jménem Armenio Carlos. „Každý den cítíme nedostatek peněz, náklady na dopravu rostou společně se školným. Tato politika nemá budoucnost, ničí ekonomiku naší země,“ řekl jeden z demonstrantů.

Mezitím hlavní věřitelé Portugalska – Evropská centrální banka, Mezinárodní měnový fond a Evropská unie – dohlíží na provádění výdajových škrtů a reforem v Portugalsku vyžadovaných na oplátku za záchranný balíček v hodnotě 78 miliard eur, který země dostala v roce 2011.

Poškozena globální finanční krizí se portugalská ekonomika propadla do recese, která donutila zemi jednat s Mezinárodním měnovým fondem o záchranném úvěru v roce 2011.

Španělsko, Řecko, Itálie, Kypr a Portugalsko jsou v recesi, všech pět zemí dostává finanční pomoc z evropských záchranných fondů.

Překlad článku 5,000 march in anti-austerity demo in Lisbon
http://www.presstv.ir/detail/2013/02/17/289339/antiausterity-demo-held-in-lisbon/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat