Rubriky | Evropa

Tisíce Rusů protestovaly proti adopcím do USA

Zveřejněno 04 března 2013 autorem FreePub

Tisíce lidí se shromáždily v Moskvě na podporu zákazu zahraničních adopcí.

A to poté, co americký soud rozhodl o smrti adoptivního ruského chlapce v Texasu.

Ruská policie uvedla, že se 12 tisíc lidí účastnilo sobotního pochodu Moskvou, aby naléhaly na další vyšetřování smrti tříletého Maxe Shatto (narozen jako Maxim Kuzmin) a požadovaly po ruských orgánech, aby zakázaly veškeré adopce do zahraničí.

„Naše děti nejsou komoditou,“ řekl jeden demonstrující, zatímco jiní ukazovali fotografie adoptovaných ruských dětí, které zemřely v USA v posledních letech.

Předběžné výsledky pitvy ukazují, že měl Max modřiny na několika částích těla. V konečném výsledku pitva uvedla, že Max zemřel na zranění, které si způsobil sám, byly způsobeny protrženou tepnou ve střevě kvůli tupému úderu do břicha.

Na základě konečných pitevních nálezů americký soud zrušil provinění jeho adoptivních rodičů.

„Dnes nám říkají, že Maxim údajně zmrzačil sám sebe k smrti tupým nástrojem a poškodil si vlastní vnitřní orgány. To je facka do tváře naší země a našich lidí,“ řekla jeden z organizátorů protestu Irina Bergset.

Ruský nejvyšší vyšetřovací agentura provedla svoje vlastní vyšetřování. Agentura vyzvala americké zástupce, aby poskytli Moskvě potřebné dokumenty, včetně Maxova úmrtního listu a pitevní zprávy. Moskva se snaží dostat domů Maxova dvouletého bratra Kirilla (jeho ruské jméno), který je stále v držení svých adoptivních rodičů.

Prezident Vladimir Putin 28. prosince 2012 podepsal zákon „Dima Jakovlev“, který zakazuje Američanům adoptování ruských dětí. Zákon vznikl v reakci na úmrtí ruských dětí adoptovaných americkými rodiči a také kvůli neochotě Washingtonu spolupracovat s Moskvou při šetření těchto případů.

Jakovlev zemřel ve věku 21 měsíců poté, co ho jeho adoptivní americký otec nechal zamčeného v autě za horkého letního dne v červenci 2008.

Překlad článku Thousands of Russians rally against US adoptions
presstv.ir/detail/2013/03/02/291601/russians-rally-against-foreign-adoptions

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat