Tisíce Španělů protestovalo proti nucenému vystěhování

Zveřejněno 18 února 2013 autorem FreePub

Tisíce lidí vyrazily do ulic mnoha španělským měst, požadovali ratifikaci nového zákona.

Tento zákon by ukončil vystěhování majitelů domů, jejichž počet dramaticky vzrostl v důsledku ekonomické recese.

Demonstrace se konaly v sobotu ve více než padesáti městech napříč Španělskem, protestovali také proti tvrdým ekonomickým reformám, které přijala konzervativní vláda během posledních několika měsíců.

Několik tisíc lidí se zúčastnilo demonstrace v Madridu, skandovali hesla jako „Nemáme žádný domov“ a drželi transparenty s nápisem „Stop vystěhování“.

V úterý španělští poslanci souhlasili s projednáním návrhu zákona obsahující opatření na ochranu chudých majitelů domů, který podporuje petice, kterou podepsalo více než 1,4 milionu lidí. Platforma pro oběti hypoték (PAH) spustila tuto petici a organizovala sobotní demonstrace, aby byl vyvíjen tlak na španělské poslance směrem k řešení tohoto problému a aby ratifikovaly daný návrh jako zákon.

„Myslím, že zákon projde a nebude to díky politikům, ale díky tlaku ze strany občanů v ulicích,“ řekl jeden demonstrant a přitom mával s transparentem „Vládo odstup“.

Stovky tisíc lidí byly vyhnány ze svých domovů, když se španělská ekonomika zhroutila do recese ve druhé polovině roku 2008, od té doby byly ztraceny miliony pracovních míst.

Návrh zákona předložený PAH ukončí vystěhování a umožní insolventním majitelům domů zrušit své dluhy vzdáním se svého domova. Nicméně při nynějším zákoně může banka majiteli jeho nemovitost odebrat.

PAH vydala prohlášení, ve kterém říká: „Nebudeme stát stranou a čekat na klidné iniciativy z parlamentu. Vyzýváme všechny politické strany, aby hlasovaly ve prospěch iniciativy.“

Vyhlídka vystěhování dohnala po celé zemi velký počet lidí k sebevraždě. V úterý spáchal sebevraždu pár důchodců, když obdrželi oznámení nařizující vystěhování na středomořském ostrově Mallorca kvůli nezaplaceným dluhům.

Překlad článku 1000s of Spaniards say ‘no more evictions’
http://www.presstv.ir/detail/2013/02/16/289327/1000s-say-no-more-evictions-in-spain/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat