Tisíce Španělů v celonárodním protestu proti úsporným opatřením

Zveřejněno 11 března 2013 autorem FreePub

Desítky tisíc Španělů protestovaly proti opatřením vlády.

Opatření se týkají škrtů ve veřejných službách a také jde o neefektivní zacházení s ekonomikou.

Shromáždění se konalo v neděli v Madridu a dalších 60 městech, sešlo se na 150 organizací včetně odborových svazů zastupujících stavební a automobilový průmysl, policii a zdravotnické služby.

„Chtějí ušetřit na tom, co ještě zbývá, což je vzdělání a zdravotní péče,“ řekl pracovník ve zdravotnictví Isabela Lopez.

Madridská regionální vláda navrhla prodat šest ze svých dvaceti veřejných nemocnic a 10% svých veřejných zdravotních středisek.

Úředníci tvrdí, že jsou tyto kroky nezbytné pro řešení regionálních financí a bezpečné pro zdravotní služby v dlouhodobém horizontu.

V únoru bylo rekordních 5,04 milionů Španělů registrovaných jako nezaměstnaní a mnoho mladých absolventů vysokých škol a kvalifikovaných profesionálů je nucených najít si práci v zahraničí.

Poškozena globální finanční krizí se španělská ekonomika zhroutila do recese ve druhé polovině roku 2008, přičemž přišla o miliony pracovních míst. Španělská vláda již přijala bolestivá úsporná opatření k zamezení deficitu státního rozpočtu.

Čtvrtá největší ekonomika v eurozóně musí snížit schodek na 4,5% v roce 2013 a 2,8% v roce 2014. Ekonomové nicméně říkají, že tyto cíle bude obtížné splnit vzhledem ke špatným vyhlídkám pro ekonomického oživení země.

Zhoršení dluhové krize donutilo vlády Evropské unie přijmout tvrdá úsporná opatření a tvrdé ekonomické reformy, které spustily případy sociálních nepokojů a masivní protesty v mnoha evropských zemích.

Překlad článku Thousands of Spaniards stage nationwide protests against austerity
presstv.ir/detail/2013/03/10/292875/spaniards-protest-against-austerity

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat