Rubriky | Asie a Pacifik

Tags | , ,

UNHCR: Rekordní počet Syřanů utíká do Iráku

Zveřejněno 21 srpna 2013 autorem FreePub


Úřad Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) uvedl, že nebývale vysoký počet Syřanů hledá útočiště v sousedním Iráku v kurdské oblasti, aby se vyhnuli násilí v Sýrii.

„Personál agentury OSN pro uprchlíky tvrdí z hraničního přechodu Sahela, že to vypadá, jako řeka lidí přicházejících směrem k hranici,“ říká Claire Bourgeois, zástupkyně UNHCR v Iráku.

„UNHCR je svědkem velkého exodu ze Sýrie v posledních dnech, předtím jsme nikdy nebyli svědky takového přílivu uprchlíků do Irákud,“ dodala Bourgeois.

Podle UNHCR uprchlo do Iráku během posledních několika dní 15 000 Syřanů, přidali se k 154 000 Syřanů, kteří jsou již v Iráku registrováni.

>> UNHCR: Thousands of Syrian refugees stream into Iraq
>> Syrská armáda úspěšně bojuje s povstalci
>> Americký generál: USA se připravují na vojenskou akci v Sýrii

Facebooková stránka zabývající se Sýrií

Nedávno byl v Kawrugosku poblíž Erbilu, hlavního města kurdského regionu, zřízen nouzový uprchlický tábor. Hawre Abdullah, polní asistent UNHCR, řekl v nedávném rozhovoru pro PressTV, že je v tomto táboře „krizová situace“.

16. srpna ozbrojenci napojení na al-Kájdu spustili útoky na několik oblasti s kurdskou majoritou v severní a severovýchodní Sýrii.

V sobotu bylo nejméně 18 lidí zabito poté, co ozbrojené skupiny bojující proti syrské vládě zaútočily na kurdské město Ras al-Ain v severovýchodní části Sýrie.

Sýrie je v sevření smrtících nepokojů od roku 2011. Podle zpráv podporuje Západ se svými regionálními spojenci – Katar, Saúdská Arábie a Turecko – radikály uvnitř Sýrie.

25. července generální tajemník OSN Pan Ki-moon řekl, že bylo v Sýrii zabito více než 100 000 lidí od začátku povstání. Miliony dalších byly přemístěny kvůli násilí.

Podle zpráv podporuje Západ se svými regionálními spojenci – Katar, Saúdská Arábie a Turecko – radikály uvnitř Sýrie.
5. srpna řekl syrský prezident Bašár al-Assad, že Sýrie udeří “železnou pěstí” proti teroristům.

Překlad článku UNHCR: Record number of Syrians flocking to Iraq
www.presstv.ir/detail/2013/08/18/319381/record-number-of-syrians-flocking-to-iraq

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat