Rubriky | Evropa

UniCredit propustí v Německu 1000 zaměstnanců

Zveřejněno 26 ledna 2013 autorem FreePub

UniCredit propustí v Německu do konce roku 2014 tisíc zaměstnanců, aby snížila výdaje.

Zdroje blízké této podle jmění největší bance ve středu řekly, že tato neoficiální čísla propouštění přichází jako pokus o snížení dluhů této banky. Unicredit přeruší aktivity u 50 poboček v Německu, které mají dohromady 19 tisíc zaměstnanců, následuje tak trend zákazníků, kdy preferují internetové bankovnictví raději než servis přímo v bance.

Restrukturalizační program v Německu zahrnuje rozdělení na dvě divize – jedna pro soukromé klienty a jedna pro firemní klienty, dojde tak k dalšímu snížení pracovních míst o 400 kusů. V 22 zemích, kde bankovní skupina UniCredit operuje management zruší 6000 pracovních míst a s tím zavře 800 poboček.

Tento krok přichází v době, kdy evropské banky bojují s nízkými úrokovými sazbami a následky recese, která zasáhla eurozónu a donutila banky přijmout drastická opatření pod tíhou rostoucích půjček pro podporu zhoršující se ekonomiky. Výdajové škrty zasáhly i další banky v Německu, například Commerzbank, která tento týden oznámila propouštění. Předpovídá se, že Commerzbank zruší kolem 6500 pracovních míst.

Dopady dluhové krize Evropy, která začala v roce 2008, donutily vlády Evropskou unie přijmout drastická úsporná opatření veřejného sektoru, které během let zvýšily nezaměstnanost v eurozóně na skoro 12%. Zoufalá ekonomická situace zažehla nepokoje napříč Evropou.

Překlad článku Italian bank group UniCredit to slash 1000 jobs in Germany
presstv.ir/detail/2013/01/23/285190/unicredit-to-slash-1000-jobs-in-germany

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat