Rubriky | Asie a Pacifik

USA a Jižní Korea spustily třídenní námořní cvičení

Zveřejněno 06 února 2013 autorem FreePub

Spojené státy a Jižní Korea zahájily třídenní společné námořní cvičení při zvyšujícím se napětí na Korejském poloostrově.

Vojenské cvičení začalo v pondělí v Japonském moři (Východní moře) z přístavu jihokorejského města Pohang za účasti americké jaderné ponorky USS San Francisco, která je vyzbrojena raketami Tomahawk, a torpédoborce USS Shiloh se systémem Aegis.

„Cvičení zahrnuje mořský operační výcvik, odhalování a sledování ponorek, protivzdušné a protilodní střelbu na cíl a protiraketové školení,“ citovala tisková agentura Korea Yonhap jednoho vojenského úředníka.

Společné cvičení přichází několik dní poté, co Severní Korea hrozila jadernou zkoušku navzdory novému kolu sankcí OSN kvůli prosincovému startu rakety. 25. ledna Severní Korea také varoval před „silným fyzickým protiopatřením“ proti Jižní Koreji, pokud se Soul „přímo podílí na tzv. sankcích OSN.“

Pchjongjang oznámil, že zahájí další testy rakety dlouhého doletu a provede jaderné zkoušky zaměřené na svého „úhlavního nepřítele, Spojené státy.“

Jihokorejské ministerstvo obrany nedávno prohlásilo, že Severní Korea dokončila veškeré technické přípravy na další jadernou zkoušku. Komentátoři říkají, že přítomnost americké ponorky ve společném vojenském cvičení by mohlo být považováno jako varování Severní Koreji.

Překlad článku US, South Korea begin three-day joint naval drill
presstv.ir/detail/2013/02/04/287195/us-south-korea-hold-joint-naval-drill

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat