USA budou testovat jaderné střely ve stejný den, kdy OSN pořádá setkání o jaderném odzbrojení

Zveřejněno 21 září 2013 autorem FreePub


Spojené státy plánují testovat příští týden jaderní střely ve stejný den, kdy proběhne zasedání hlav států a ministrů zahraničí z celého světa – budou jednat o jaderném odzbrojení v sídle Organizace spojených národů v New Yorku.

USA naplánovaly dvě zkoušky mezikontinentálních balistických střel (ICBM) na 22. a 26. září. První jaderná střela bude vypuštěna jeden den po Mezinárodním dni míru a druhá by měla být vypuštěna ve stejný den, kdy se v New Yorku bude konat důležité setkání OSN ohledně jaderného odzbrojování.

„Místo poctění těchto významných dnů a práci v dobré víře na jaderném odzbrojování se Spojené státy rozhodly naplánovat dva testy mezikontinentálních balistických střel Minuteman III,“ řekl pro Daily Time Rick Wayman z nadace Nuclear Age Peace Foundation.

>> Daily Times: US plan to test nuclear missiles draws fire from peace activists
>> Americká válka v Sýrii může trvat desetiletí [VIDEO]
>> Všechny války jsou války bankéřů

„Jsme zklamaní tím, že je spuštění testu naplánováno na stejný den, kdy se koná zasedání na vysoké úrovni o jaderném odzbrojení v OSN v New Yorku,“ řekl Wayman.

„Tyto střely jsou navrženy tak, aby nesly jaderné hlavice, které jsou schopny zabíjet tisíce krát více lidí než chemické zbraně použité v Sýrii,“ dodal.

Washington obvinil vládu syrského prezidenta Bašára al-Assada z chemického útoku na militantní pevnost z 21. srpna s tím, že připravuje odvetné vojenské akce. Syrská vláda kategoricky odmítá tato obvinění a tvrdí, že nehrála žádnou roli při tomto chemickém útoku.

Mezitím Rusko uvedlo, že má důkaz, který ukazuje zodpovědnost za útok na militantní skupiny působící v Sýrii.

Mluvčí OSN Farhan Haq citoval generálního tajemníka OSN, který k tomuto problému řekl: „Všichni bychom měli pamatovat na hroznou daň za jaderné testy.“

USA jsou jedinou zemí světa, která použila atomové bomby ve válce při – při bombardování japonských měst Hirošima a Nagasaki v srpnu 1945.

>> 10 důvodů, proč je diplomatické řešení krize v Sýrii nepravděpodobné
>> Důvěra Američanů ve vládu je rekordně nízká [VIDEO]
>> Obama: USA budou pokračovat ve vyhrožování Sýrii

Překlad článku US to test nukes on same day UN holds nuke disarmament meeting
www.presstv.ir/detail/2013/09/20/324985/us-to-test-nukes-on-nuke-disarmament-day/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat