Rubriky | Ameriky

Tags | ,

USA můžou na svém území používat bezpilotní letouny

Zveřejněno 07 března 2013 autorem FreePub

Útoky dronů mohou být použity uvnitř Spojených států.

Americký generální prokurátor Eric Holder odmítl vyloučit možnost, že by mohly být útoky bezpilotních letounů použity uvnitř Spojených států za účelem zabití amerických občanů.

Eric Holder uvedl, že útok bezpilotních letounů může být použit za mimořádných okolností na území Spojených států a proti americkému občanovi.

Poznamenal v prohlášení na dotaz republikánského senátora Randa Paula, který se v úterý ptal ministerstva spravedlnosti, zda věří, že má prezident Obama pravomoc nařídit útok bezpilotním letounem na amerického občana na americké půdě.

Paul řekl, že rozhodnutí administrativy „odmítnout vyloučit možnost útoků bezpilotních letounů na americké občany na americké půdě je více než děsivé – je to urážka ústavy a práv všech Američanů.“

Nejméně tři Američané byli zabiti při útoku amerických bezpilotních letounů v Jemenu -oběti jsou Anwar al-Awlaki, jeho 16-letý syn Abdul-Rahman a Samir Khan.

Washington používá údery dronů v několika zemích a prohlašuje, že jsou zaměřeny proti „teroristům.“ Nicméně podle svědků útoky většinou vedly k velkému počtu civilních obětí.

V září 2012 zpráva Law School Stanford a New York University School of Law poukázala alarmující informace o tom, jak mají útoky dronů následky na obyčejné lidi v pákistánských kmenových oblastech.

Překlad článku US may use drone raids inside America: Attorney general
presstv.com/detail/2013/03/06/292189/us-may-use-drone-raids-inside-america

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat