Rubriky | Svět

Tags | ,

USA nepřestanou s útoky dronů v Pákistánu, Jemenu a Somálsku

Zveřejněno 04 února 2013 autorem FreePub

Navzdory celosvětovému odsuzování Spojené státy nepřestanou s útoky bezpilotních letounů v těchto zemích.

Americký ministr obrany Leon Panetta řekl, že Washington nezastaví své útoky bezpilotních letounů v Pákistánu, Jemenu a Somálsku.

Panetta v pátek řekl, že Spojené státy musí udržovat dronovou válku na neurčito proti tomu, co nazval militanty nejen „v Pákistánu, ale i v Jemenu, v Somálsku a myslím, že bychom měli tento nástroj nadále používat v případě potřeby.“-

Ministr obrany USA řekl, že jsou nálety nezbytné, aby se zabránilo útoku na Ameriku.

Dále řekl, že CIA by mohla rozšířit rozsah svých útoků bezpilotními letouny v závislosti „na povaze hrozby, které by čelila. Jsme ve válce.“

Washington používá své vražedné bezpilotní letouny v Jemenu, Pákistánu, Afghánistánu a Somálsku, prohlašuje, že jsou cílem teroristé. Útoky však většinou vedly k obrovským civilním ztrátám.

Skupiny za lidská práva a OSN odsoudily útoky amerických bezpilotních letadel, označily je jako cílené zabíjení a zdůrazňují, že tyto nálety porušují mezinárodní práva.

Pákistánské kmenové oblasti jsou pod útokem amerických dronů téměř pravidelně. Washington tvrdí, že jsou cílem radikálové, nicméně oběti jasně ukazují, že jsou civilisté hlavními oběťmi.

I přes opakované výzvy Pákistánu, aby Spojené státy s těmito útoky přestaly, americká vláda nadále pokračuje s rozséváním smrti. Během několika posledních měsíců se proti těmto útokům také konaly obrovské protesty napříč Páksitánem, odsuzovaly tyto nálety jako porušování státní suverenity.

Washington pravidelně provádí útoky bezpilotními letouny v Jemenu, který je umístěn na špičce Arabského poloostrova a který patří mezi nejchudší země v regionu.

Jemenci v uplynulých měsících provedli několik protiamerických demonstrací, vyzvali svou vládu, aby přerušila veškeré kontakty se Spojenými státy.

Překlad článku ‘US not going to suspend drone attacks in Pakistan, Yemen, Somalia’
presstv.ir/detail/2013/02/02/286835/us-says-will-not-suspend-drone-attacks

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat