Rubriky | Ameriky

Tags | ,

USA vyslaly do vesmíru vojenský satelit

Zveřejněno 21 března 2013 autorem FreePub

Spojené státy vyslali na oběžnou dráhu nový vojenský satelit.

Satelit slouží k odhalování odpálených raket a poskytne včasné varování americké armádě a spojencům Washingtonu.

58-metrový raketoplán Atlas 5 odstartoval v úterý odpoledne z vojenské letecké základny Cape Canaveral na Floridě.

Tento satelit je druhý ze skupiny satelitů Space Based Infrared System Geosynchronous (Geo2), které postavila Lockheed Martin Company pro americké letectvo za cenu 15 miliard dolarů.

Po zprovoznění se satelit připojí k orbitální dozorovací síti, která zajistí včasné varování, protiraketovou obranu, průzkum bojiště a technické zpravodajství pro americkou armádu a její spojence.

Tyto Geo satelity jsou vybaveny dvěma infračervenými senzory, jeden neustále skenuje planetu a hledá vystřelené rakety, druhý se může zaměřit na pevný bod.

Americká armáda plánuje nahradit satelitní síť Space Based Infrared System za systém Defense Support Program, který funguje již 40 let.

S odvoláním na detekci příchozích asteroidů a dalších vesmírných objektů komandér William Shelton řekl v úterý: „Budeme schopni říct, o jaký typ rakety jde. Budeme schopni říct, kde raketa letí. Budeme schopni říct, kde dopadne.“

„Tyto infračervené senzory mohou být použity pro další věc, nemohou být používány pro predikci mimo Zemi,“ uvedl Shelton.

Mezitím James Planeaux, který dohlíží v ředitelství tohoto programu, řekl, že tato síť na oběžné dráze Země detekovala téměř 200 případů odpálených raket v roce 2011 a dalších 1700 „speciálních infračervených událostí.“

Washington 15. března řekl, že plánuje nasadit dalších 14 protiraketových systémů na Aljašce, aby posílil svou obranu proti možnému raketovému útoku ze strany Severní Koreje. Data ze zmíněného sledovacího systému budou dodávána protiraketovým systémům.

Překlad článku US sends military satellite into space
presstv.ir/detail/2013/03/20/294489/us-sends-military-satellite-into-space

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat