Rubriky | Ameriky, Asie a Pacifik

USA začínají ekonomický boj proti Číně

Zveřejněno 30 prosince 2013 autorem FreePub

USA hledají dohodu s Evropskou unií a zeměmi Tichomoří s cílem zastavit rostoucí ekonomickou sílu Číny.

Dohoda je plánována kvůli obavám Washingtonu ze ztráty amerického vlivu na Čínu, uvedl v pátek The Hill.

Evropská unie a Spojené státy sdílí cíl použití dohody ke společnému a efektivnějšímu přístupu k otázkám společných zájmů ve třetích zemích a ve světovém obchodním systému samotném, jako jsou například státem vlastněné podniky a opatření, které upřednostňují domácí průmysl,“ uvedla mluvčí americké obchodní komory v rozhovoru pro The Hill.

Nicméně Čína tvrdí, že tato dohoda bude jednání ze strany USA s cílem pokusit se vynutit změny čínských vnitrostátních předpisů.

Nyní se bavíme o politikách, které se více zaměřují na suverénní domácí rozhodnutí,“ řekl Huo Jianguo, ředitel Čínské akademie pro mezinárodní obchod a hospodářskou spolupráci. „To znamená za hranicemi v rámci vlastních zemí.

Existuje mnoho nových pravidel – musíme pochopit jejich význam a pochopit, zda budou tato pravidla platit pro celý svět,“ řekl. „To je to nejtěžší – jak se sjednotit, jak propojit rozdílné politiky zemí, aby to bylo spravedlivé a otevřené.

Bílý dům vydal zprávu, když zahájil jednání s Evropskou unií o této dohodě.

Podle této zprávy se obě strany budou snažit „vytvořit pravidla, zásady a nové způsoby spolupráce v otázkách globálního významu, včetně duševního vlastnictví a tržní disciplíny pro státní podniky a lokalizovat diskriminační překážky obchodu.

Čína podle Centra pro ekonomický a obchodní výzkum (CEBR) předhoní americkou ekonomiku v roce 2028.

Velkolepý hospodářský rozvoj Číny pokračuje a i přes relativně nepříznivou demografii, která způsobí pomalý růst, stále očekáváme, že Čína předežene americkou ekonomiku a stane se tak největší světovou ekonomikou v roce 2028,uvedl CEBR.

 

Překlad článku US starting economic fight with China: Report
www.presstv.ir/detail/2013/12/27/342283/us-starting-economic-fight-with-china/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat