Úsporná opatření zhoršují sociální krizi

Zveřejněno 30 března 2013 autorem FreePub

Dle Evropské komise je to i kvůli neúčinnému hospodářskému plánování.

„Nežádoucí účinky škrtů ve veřejných rozpočtech a zvyšování daní je stále patrnější“ v určitých členských státech Evropské unie, uvádí se v úterní zprávě Evropské komise.

Komise uvedla, že mají úsporná opatření v některých zemích negativní dopad na pracovní místa, snižují poptávku a nutí domácnosti snižovat výdaje.

„Sociální krize se v Evropě stále zhoršuje a v řadě členských států neexistuje žádné hmatatelné zlepšení v dohlednu,“ poznamenal Laszlo Andor, komisař pro Zaměstnanecké a sociální věci.

Andor varoval před vytvořením „ztracené generace“ Evropanů, protože počet mladých lidí bez práce dosáhl v lednu 2013 rekordních 23,6%.

Míra nezaměstnanosti mladých lidí je více než dvakrát vyšší než u dospělých (kolem 11%), což je více než 26 milionů nezaměstnaných lidí v 27 členských státech Evropské unie, zatímco nezaměstnanost eurozóny dosahuje rekordních 11,9%.

Evropa se ponořila do finanční krize na začátku roku 2008. Insolvence nyní ohrožuje těžce zadlužené země jako Řecko, Portugalsko, Itálie, Irsko a Španělsko.

Zhoršení dluhové krize donutilo vlády EU přijmout tvrdá úsporná opatření a ekonomické reformy, což spustilo masivní demonstrace v mnoha evropských zemích.

Překlad článku Social crisis worsening due to austerity measures: European Commission
presstv.ir/detail/2013/03/26/295303/austerity-plans-deepen-social-crisis

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat