Útok na Írán může vyvolat třetí světovou válku

Zveřejněno 15 dubna 2013 autorem FreePub

Řekl to íránský velvyslanec ve Francii Ali Ahani.

„Potenciální izraelský útok proti Íránu s cílem zničit jeho vědecká a jaderná zařízení je naprostá šílenost. Jeho následky by byly katastrofální a nekontrolovatelné,“ řekl Ahani podle agentury Fars. [zdroj]

„Írán nebude nečinně přihlížet takové agresi. Může to mít za následek řetězec násilí, který by mohl vést ke třetí světové válce,“ varoval íránský velvyslanec.

Ahani řekl, že podle rezoluce č. 533 [text rezoluce] Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) [jejich web] musí Rada bezpečnosti OSN rozhodně reagovat na jakékoliv hrozby pro jaderná zařízení a dodal, že určité subjekty chtějí zřejmě tento problém ignorovat.

Spojené státy, Izrael a někteří jejich spojenci nepravdivě obvinili Írán z necivilních cílů jeho jaderného energetického programu. Washington a Tel Aviv opakovaně vyhrožují Teheránu vojenským úderem.

USA a Evropská unie také používají toto neopodstatněné tvrzení jako záminku k uvalení nezákonných sankcí proti Teheránu.

Írán kategoricky odmítá tato nařčení a upozorňuje, že je angažovaným členem MAAE a signatářem Smlouvy o nešíření jaderných zbraní (NPT) [smlouva] a je oprávněn vyvíjet jaderné technologie pro mírové účely.

Překlad článku Attack on Iran may trigger World War III: Iranian envoy
presstv.ir/detail/2013/04/14/298169/attack-on-iran-may-spark-wwiii-envoy

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat