Rubriky | Evropa

V Německu vznikla politická strana proti euru

Zveřejněno 16 dubna 2013 autorem FreePub

Tuto stranu založili němečtí ekonomové.

Strana proti euru s názvem Alternativa pro Německo [jejich web] uspořádala svou zakládající konferenci v neděli v Berlíně, aby přijala program a hlasovala o vedení strany.

Hlavním cílem strany je „spořádaně rozpustit“ euro, protože lídři strany věří, že byl vznik eura historickou chybou.

„Kvůli euru lidé v jižní Evropě neváhají vyjádřit své znechucení vůči Německu, používají staré nacistické přirovnání,“ řekl zakladatel strany Bernd Lucke ve svém projevu.

„Euro byla chyba a bylo by špatné, pokud bychom i nadále věřili této pohádce,“ řekl Lucke a dodal, že „pokud euro selže, Evropa neselže.“

Účastníci také vyjádřili svůj nesouhlas s tím, co popsali jako nespravedlivé převody peněz od daňových poplatníků v Německu, které pomáhají zemím, které jsou zasaženy recesí, jako je Kypr a Řecko.

Analytici se domnívají, že by mohla tato strana přetáhnout dostatek hlasů od koalice německé kancléřky Angely Merkelové, takže by pro ni bylo těžké vyhrát nadcházející volby, které se budou konat v září.

Oskar Niedermayer, politolog na Svobodné univerzitě v Berlíně, řekl: „Pro strany proti euru je v Německu prostor. Zatím není tento postoj zastoupen v německém stranickém systému.“

Nicméně je podle průzkumů veřejného mínění nepravděpodobné, že by tato strana dosáhla velké podpory Němců, protože většina Němců stále upřednostňuje euro.

Překlad článku German academics found anti-euro party ahead of polls
presstv.ir/detail/2013/04/14/298282/antieuro-party-founded-in-germany

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat