V Paříži se upálil nezaměstnaný Francouz

Zveřejněno 19 února 2013 autorem FreePub

49 let starý nezaměstnaný muž se upálil v hlavním městě Francie. Incident značí závažnost finanční krize.

V pátek se nezaměstnaný muž upálil před svým domem poté, co mu bylo řečeno, že nemá nárok na podporu v nezaměstnanosti. Zprávy říkají, že byl muž převezen do nemocnice k lékařskému ošetření.

Ve středu nezaměstnaný francouzský muž podlehl zraněním poté, co se upálil před pracovní agenturou ve městě Nantes. Zprávy říkají, že muž informoval dopředu varoval, že se upálí.

V srpnu další nezaměstnaný muž ve věku 51 let zemřel v hlavním městě na sebeupálení.

Počet lidí bez práce ve Francii vzrostl za posledních 20 měsíců, ekonomičtí analytici věří, že nezaměstnanost brzy dosáhne rekordu z roku 1997, tedy 3,2 milionů nezaměstnaných.

V prosinci 2012 vláda oficiální ukázala, že bylo 3 130 000 lidí registrovaných jako nezaměstnaní, což je o 29 300 více než v říjnu. Francouzská míra nezaměstnanosti se zvýšila poté, co se prezident Francois Hollande ujal úřadu v května 2012 a to i přes své sliby vytvořit 100 000 nových pracovních míst každý rok.

Evropa se ponořila do finanční krize na začátku roku 2008. Insolvence nyní ohrožuje těžce zadlužené země jako Řecko, Portugalsko a Španělsko.

Zhoršení dluhové krize donutilo vlády Evropské unie přijmout tvrdá úsporná opatření a tvrdé ekonomické reformy, které spustily případy sociálních nepokojů a masivní protesty v mnoha evropských zemích.

Překlad článku French jobless man sets himself on fire in Paris
presstv.ir/detail/2013/02/15/289128/jobless-man-sets-himself-on-fire-in-paris

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat