Rubriky | Evropa

V Portugalsku demonstrovali učitelé

Zveřejněno 17 června 2013 autorem FreePub

V Lisabonu demonstrovaly tisíce učitelů proti nové politice pro veřejné školy.

Odborový předák uvedl, že se téměř 10 000 zaměstnanců zúčastnilo sobotního pochodu v Lisabonu, učitelé se shromáždili proti vládním úsporným opatřením týkajících se veřejných škol.

„Jsme s našimi studenty, bojujeme také za ně, také za naši budoucnost, za naši kariéru učitelů, ale předevím za kvalitní veřejné vzdělání v Portugalsku.“

Vláda premiéra Pedro Passose Coelho plánuje snížit výdaje na školství zvýšením pracovních hodin učitelů, propouštět pedagogy a snížit náhrady a příspěvky pro propuštěné učitele.

>> Další články na toto téma naleznete pod tagy [PORTUGALSKO] a [DEMONSTRACE]

Vláda se snaží získat dostatek příjmů, aby splnila cíle v rámci finanční výpomoci od Evropské unie a Mezinárodního měnového fondu.

Uvádí se, že ministr školství Nuno Crato vyzval dvě hlavní odborové organizace – Všeobecnou konfederaci portugalských pracovníků (CGTP) a Všeobecný svaz pracovníků (UGT) – aby zrušily své plánované stávky 24. a 28. června, v tyto dny se v Portugalsku konají zkoušky.

Navíc odborové organizace svolávají protivládní generální stávku na 27. červen na protest proti škrtům mezd ve veřejném sektoru.

Portugalsko se potýká s nejhorší recesí od roku 1970 a předpovídá se, že portugalská ekonomika v letošním roce poklesne o 2,3%, nezaměstnanost podle odhadů překročí 18%.

V dubnu byla vláda nucena přehodnotit své úsporné plány poté, co ústavní soud odmítl několik navrhovaných škrtů.

Překlad článku Teachers hold anti-cuts demo in Portugal
presstv.ir/detail/2013/06/16/309265/teachers-hold-anticuts-demo-in-portugal

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat