Rubriky | Evropa

Tags | ,

V Rusku našli koňské maso v rakouských párcích

Zveřejněno 01 března 2013 autorem FreePub

Rusko tvrdí, že našlo koňské maso ve vepřových párcích.

„Zkoušky zásilky frankfurtských párků nalezly DNA koní, kuřat, skotu a sóji,“ řekl ve středu v prohlášení ruský Rosselkhoznadzor, uvedla agentura AFP. Párky byly označeny jako vepřové s tukem a dalšími ingrediencemi, ale bez zmínky o koňském a kuřecím mase.

Klobásy „dorazily před dvěma dny z Rakouska,“ uvedl mluvčí Rosselkhoznadzoru Alexej Alexeyenko.

„Zásilka má přes 20 tun,“ řekl a dodal, že společnost, která dodává maso, byla vyškrtnuta ze seznamu schválených dodavatelů do Ruska, Kazachstánu a Běloruska.

„Jde o dovoz padělků, stejná věc se děje v Evropské unii,“ řekl Alexeyenko. „Zdroj masa není znám,“ poznamenal a dodal, že mohlo být použito maso starých nebo nemocných zvířat.

Koňské maso bylo poprvé nalezeno ve zmrazených jídlech a hamburgerech v Británii a Irsku minulý měsíc, od té doby byly nalezeny stopy koňského masa po celé Evropě.

9. února francouzský ministr spotřebitelství Benoit Hamon uvedl, že koňské maso pochází z Rumunska, ačkoliv existuje spojení s firmami z Francie, Nizozemí a Kypru a s továrnou v Lucembursku.

Rumunsko obvinění popřelo a ministr zemědělství Daniel Constantin znovu ve středu trval, že „všechno koňské maso poskytnuté rumunským společnostem, které je uváděno na trh v EU, bylo správně označeno.“

Skandál vyvolává otázky ohledně složitosti zásobovacích řetězců potravinářského průmyslu v EU, mnoho supermarketů stáhlo potraviny se zmrazeným hovězím masem ze svých regálů.

Překlad článku Russia finds horsemeat in Austrian-made sausages
presstv.ir/detail/2013/02/28/291166/russia-finds-horsemeat-in-austria-sausages

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat