Rubriky | Evropa

Tags | ,

V Rusku spadl meteorit: Přes 400 zraněných (FOTO, VIDEO)

Zveřejněno 15 února 2013 autorem FreePub

Sérii explozí na ruském nebi v uralském regionu způsobil meteorický déšť.

Vyvolal paniku ve třech velkých městech. Svědci řekli, že se domy otřásly, okna byla vyražena a mobily přestaly fungovat.

Podle nepotvrzených zpráv byl meteorit zachycen jednotkou protivzdušné obrany u osady Urzhumka u Čeljabinsku. Raketová salva údajně rozbila meteorit na kousky v nadmořské výšce 20 km. Jasný záblesk byl viděn v regionech Čeljabinsk, Ťumeň a Sverdlovsk v ruské republice Baškortostán a v severním Kazachstánu.

Více než 400 lidí vyhledalo lékařskou pomoc v důsledku tohoto incidentu, uvedlo ruské ministerstva vnitra. Nebyla hlášena žádná vážná zranění, většinu úrazů způsobil otřes a rozbité sklo.

Bulvár Lifenews uvedl, že přinejmenším jeden kus meteoritu způsobil škodu na zemi v Čeljabinsku. Podle předběžných zpráv tento kus narazil do zdi u zinkové továrny, došlo k přerušení internetu a mobilních služeb ve městě.

Ministerstvo stavu nouze uvedlo, že 20 000 záchranářů pracuje nyní v tomto regionu. Tři letouny byly nasazeny na průzkum oblasti, aby hledaly další možná místa dopadu zbytků meteoritu.

Svědci uvedli, že byl výbuch ta hlasitý, že se zdálo, jako by v jednu chvíli udeřil hrom i zemětřesení a že na obloze viděli stopy kouře. Jiní uvedli, že viděli hořící předměty padající na zem. Policee v Čeljabinské oblasti je údajně ve vysoké pohotovosti.

Překlad článku Meteorite hits Russian Urals: Fireball explosion wreaks havok, 400 injured (PHOTOS, VIDEO)
rt.com/news/meteorite-crash-urals-chelyabinsk-283

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat