Válka proti Sýrii je předehra třetí světové války

Zveřejněno 05 září 2013 autorem FreePub

Řekl to renomovaný kanadský profesor a autor.

Michel Chossudovsky tvrdí, že je americký plán vojenské intervence v Sýrii zaměřen na integraci čtyř různých scénářů – Afghánistánu-Pákistánu, Iráku, Palestiny a Libye – které připraví půdu pro „scénář třetí světové války.“

„Útok na Sýrii by vedl k integraci těchto čtyř samostatných scénářů, který by nakonec vedly k válce na Středním východě a ve střední Asii,“ napsal Chossudovsky pro Global Research.

Chossudovsky říká, že Spojené státy podněcují „občanské války“ v několika zemích, jako je Jemen, Somálsko, Egypt, Mali a Niger, prostřednictvím sponzorování skupin napojených na al-Kájdu. V podstatě připravují půdu pro americkou vojenskou intervenci, často ve formě protiteroristických operací.

„Veřejné mínění si z velké části není vědomo závažných důsledků těchto válečných plánů, které by mohly dovést lidstvo až ke třetí světové válce,“ varuje.

Facebooková stránka zabývající se Sýrií

>> Obama zaútočí na Sýrii i přes nesouhlas Kongresu
>> Assad: Útok na Sýrii může zažehnout regionální válku
>> Chomsky: Úder proti Sýrii bude “válečným zločinem”

Obamova administrativa tvrdí, že za nedávným chemickým útokem na předměstí Damašku stojí syrský prezident Bašár al-Assad, i když neexistují žádné důkazy. Bílý dům se připravuje na vojenské údery proti syrským cílům.

Chossudovsky citoval zprávu Los Angeles Times ze srpna 2012 s tím, že přípravy „na útok chemickými zbraněmi pod falešnou vlajkou“ v Sýrii začaly před více jak rokem, kdy Pentagon odeslal „malé týmy speciálních operačních vojáků“ do Sýrie, aby zničily své údajné zbraně hromadného ničení (ZHN).

„Tyto původně Amerikou sponzorované speciální týmy ZHN vytvořily pravděpodobný scénář útoku pod falešnou vlajkou chemickými zbraněmi.“

Vojenští plánovači USA, NATO a Izraele již před lety položily základy pro „humanitární“ vojenské intervence v Sýrii, říká Chossudovsky.

Tvrdí, že Spojené státy a jejich regionální spojenci – zejména Izrael, Saúdská Arábie a Katar – sponzorují a vyzbrojují militantní skupiny v Sýrii, z nichž byly některé zodpovědné za hrůzné teroristické útoku proti civilnímu obyvatelstvu. „Hromadné civilní ztráty“ hrají hlavní roli ve vojenské doktríně USA.

>> Počet syrských uprchlíků dosáhl dvou milionů [VIDEO]
>> Ron Paul: Chemický útok v Sýrii je útok pod falešnou vlajkou
>> Merkelová: Německo se nepřipojí k útoku na Sýrii

Překlad článku US war on Syria prelude to a World War III scenario: Professor
www.presstv.ir/detail/2013/09/04/322073/syria-war-prelude-to-wwiii-scenario

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat