Rubriky | Afrika

Válka zhoršila vzdělávání dětí v Mali

Zveřejněno 01 března 2013 autorem FreePub

Dětský fond OSN (UNICEF) říká, že Francií vedená válka v Mali zhoršila situaci v oblasti vzdělávání dětí.

11. ledna Francie zahájila válku v Mali pod záminkou zastavení postupu bojovníků, kteří převzali kontrolu nad severní částí země. Spojené státy, kanada, Velká Británie, Belgie, Německo a Dánsko vyjádřily podporu tomuto kroku.

„Mnoho učitelů se nevrátilo na sever a již přeplněné školy na jihu se nemůžou vyrovnat s přílivem vysídlených studentů ze severu,“ uvedl v nedělním prohlášení UNICEF.

Francoise Ackermans, zástupce UNICEF v Mali, dodal: „Když se učitelé bojí učit, když se studenti bojí chodit do školy, tak je celé vzdělání v ohrožení.“

Ministr školství v Mali Bocar Moussa Diarra řekl, že na severu Mali funguje pouze jedna ze tří škol. Ministr poznamenal, že na severu ve městě Kidal jsou všechny školy zavřené, zatímco v Timbuktu se znovu otevřelo pouze 5% škol.

„V Gao obnovilo práci pouze 28% učitelů,“ řekl a dodal, že „stovky škol je potřeba vybudovat nebo rehabilitovat a vybavit školními jídelnami.“

Francií vedená válka v Mali způsobila vážnou humanitární krizi na severu země, vysídlila tisíce lidí, kteří nyní žijí v žalostných podmínkách.

Obyvatelé severního Mali tvrdí, že francouzská válka a vládnoucí junta blokují dovoz humanitární pomoci do válkou postižených oblastí.

Překlad článku ‘War worsened children education in Mali’
presstv.ir/detail/2013/02/25/290666/war-worsened-children-education-in-mali

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat