Rubriky | Ameriky

Varování před zemětřesením a tsunami na západním pobřeží USA

Zveřejněno 17 března 2013 autorem FreePub

Oregonská SSPAC varuje před velkým zemětřesením a tsunami.

Podle oregonské SSPAC (Seismic Safety Policy Advisory Commission, Komise pro seismickou bezpečnost) v budoucnu severozápad Pacifiku zasáhne obrovské zemětřesení a tsunami, mrtvých bude více než 10 000. Tvrdí, že to není otázka „jestli,“ ale „kdy.“

Pobřežní města a školy by zmizely, budovy a mosty se zřítily, ekonomické škody by mohly dosáhnout až 32 miliard dolarů.

Studie byla schválena zákonodárnou mocí v roce 2011, aby určila, co by se stalo, kdyby zemětřesení a tsunami, stejně jako v Japonsku, zasáhlo tichomořský severozápad.

Kaskádská subdukční zóna (Cascadia Subduction Zone) v roce 1700 vytvořila obrovské zemětřesení.

„Toto zemětřesení nás znovu zasáhne,“ řekl Kent Yu, inženýr a předseda komise. „Je to jen otázka času.“

Poté, co zasáhne, tak se domnívají, že se devastace a smrt bude šířit od severní Kalifornie po Britskou Kolumbii. A protože Oregon není připravený, tak věří, že by mnoho komunit zůstalo bez vody, elektřiny, tepla a telefonních služeb.

Tato zpráva není prvním varováním před blížícím se velkým zemětřesením. V roce 2012 výzkumníci na Oregonské státní univerzitě publikovali studii se závěrem, že existuje pravděpodobnost 40%, že během příštích 50 let dojde v oblasti Coos Bay v Oregonu k velkému zemětřesení.

Severozápad USA již dlouho nezasáhlo zemětřesení a tak je jen otázkou času, než bude pobřeží svědkem zemětřesení o síle vyšší než 8 stupňů.

Po smrtícím zemětřesení o síle 9 stupňů tsunami v roce 2011 v Japonsku oregonská komise vypracovala studii o dopadu podobného zemětřesení na stát Oregon.

Ve této zprávě se tvrdí, že jsou Oregon a Japonsko geologicky podobné. Ačkoli byla devastace v Japonsku obrovská, tak bylo připraveno více než je Oregon, protože utratilo miliardy dolarů za technologie ke snížení škod.

Překlad článku Scientists warn of mega earthquake, tsunami on West Coast
presstv.ir/usdetail/293792.html

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat