Rubriky | Evropa

Tags |

Vatikán je obviněn z krytí sexuálního skandálu

Zveřejněno 07 března 2013 autorem FreePub

Vatikán byl obviněn z krytí sexuálního pochybení kardinála jménem Keith O’Brien.

Na skandál si posvítil britský Observer když odhalil, že si tři kněží a bývalý kněz ve Skotsku stěžovali velvyslanci Vatikánu v Británii, nunciovi Antonio Menninimu, ohledně nevhodného chování O’Briena vůči nim před 30 lety.

Zprávy tvrdí, že první tvrzení pochází z roku 1980, kdy si pozdější seminarista stěžoval, že ho O’Brien sexuálně zneužíval po nočních modlitbách.

Seminarista ve stížnosti uvedl, že musel odstoupit poté, co byl O’Brien povýšen na biskupa kvůli obavám, že by nad ním měl moc. Dodal: „Předpokládalo se že jsem opustil kněžství, abych se oženil. Ale to nebyla pravda.“

Ve druhé stížnosti uvedl, že došlo k nevhodnému kontaktu mezi ním a O’Brienem, když jej kardinál navštívil ve farnosti.

Ve třetí stížnosti jiný kněz uvedl, že byl zapojen do nežádoucího chování s kardinálem, když byl pozván na týdenní pobyt u O’Briena v roce 1980.

Třetí kněz tvrdil, že s ním nějakou dobu O’Brien udržoval kontakt a dodal, že kardinál používal noční modlitby jako výmluvu pro své nevhodné jednání.

Zprávy tvrdí, že Vatikán tajil tyto zprávy po dobu pěti měsíců jako součást dohody, kterou údajně zprostředkoval vedoucí kongregace biskupů, jejichž prostřednictvím by britský kardinál tiše odešel do důchodu a nedošlo tak k problémům v církvi.

Minulou neděli se O’Brien přiznal k sexuálnímu deliktu během své kariéry kněze, arcibiskupa a kardinála. Minulý týden odstoupil z pozice arcibiskupa St Andrews a Edinburghu.

Překlad článku Vatican accused of sex scandal cover-up
presstv.ir/detail/2013/03/05/291991/vatican-accused-of-sex-scandal-coverup

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat