VIDEO: Syrští militanti vlastní chemické zbraně

Zveřejněno 30 ledna 2013 autorem FreePub

Nové video ukazuje zahraničím sponzorované militanty v Sýrii s chemickými zbraněmi.

Video, které bylo nedávno zveřejněno na internetu, očividně ukazuje, že ozbrojení bojovníci drží kanystry obsahující chemické látky. Radikálové již dříve uveřejnili záběry, na kterých zabili králíky pomocí inhalace jedovatého plynu.

V prosinci 2012 syrský velvyslanec při OSN Bashar Ja’afari v uvedl dopise Radě bezpečnosti OSN a generálnímu tajemníkovi OSN Pan Ki-munovi, že zahraničím podporovaní militanti by mohli použít chemické zbraně proti Syřanům a pokusit se svalit vinu na syrskou vládu.

Damašek má „orpavdu strach“, že by nepřátelé Sýrie mohli poskytnout chemické zbraně ozbrojeným protivládním skupinám a „pak by tvrdili, že byly použity syrskou vládou,“ uvedl Ja’afar.

Sýrie zažívá nepokoje od března 2011. Mnoho lidí včetně velkého počtu bezpečnostních sil bylo zabito. Syrská vláda tvrdí, že je chaos v zemi řízený ze zahraničí a že militantní skupiny podporované západními státy a jejich regionální spojenci, jako je Katar, Saúdská Arábie a Turecko, se snaží udržovat zmatek. Navíc několik mezinárodních organizací pro lidská práva obviňuje militanty v Sýrii ze spáchání válečných zločinů.

Video naleznte na presstv.ir/detail/2013/01/29/286102/syria-militants-possess-chemical-arms

Překlad článku Syria militants possess chemical arms: Video
presstv.ir/detail/2013/01/29/286102/syria-militants-possess-chemical-arms

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat