Rubriky | Ameriky

Tags | ,

Vládní nouzový režim poškodil miliony Američanů

Zveřejněno 28 října 2013 autorem FreePub

Ukázal to průzkum Huffington Post a YouGov.

40% Američanů v průzkumu uvedlo, že vládní nouzový režim ublížil jejich rodinám, včetně 19% Američanů, kteří uvedli, že hodně. 46% uvedlo, že na ně neměl vliv a 5% uvedlo, že jim pomohl. Průzkum se konal 15. a 16. října před tím, než bylo v Kongresu dosaženo dohody, který ukončila vládní nouzový režim.

Průzkum ukázal, že více Američanů bylo negativně zasaženo třetí týden nouzového režimu, spíše než první týden, kdy průzkum HuffPost/YouGov provedený 4. a 5. října zjistil, že 38% Američanů uvedlo, že nouzový režim ublížil jim nebo jejich rodinám.

Dokonce i ti, kteří uvedli, že jejich rodiny nebyly poškozeny, měli starosti ohledně dopadu nouzového režimu na jejich zemi. 71% respondentů uvedlo, že nouzový režim ublížil ekonomice a 73% uvedlo, že poškodil zemi jako celek.

Finanční ratingová agentura Standard & Poor uvedla, že nouzový režim stál Spojené státy 24 miliard dolarů. Společnost snížila svůj odhad růstu hrubého domácího produktu (HDP) z 3% na 2%.

Většina demokratů, republikánů a nezávislých v průzkumu uvedla, že nouzový režim poškodil zemi jako celek. Nicméně republikáni měli menší pravděpodobnost toho odpovědi, že je osobně nouzový režim ovlivnil – 58% demokratů, 41% nezávislých a 26% republikánů uvedlo, že nouzový režim poškodil jejich vlastní rodinu.

Průzkum také zjistil, že se Američané obávali, co by se stalo, kdyby Kongres selhal při zvyšování dluhového stropu. 67% respondentů uvedlo, že by to poškodilo ekonomiku, 64% že by to poškodilo zemi jako celek a 52% že by to poškodilo jejich vlastní rodiny.

Překlad článku Shutdown inflicted widespread pain, poll finds
www.presstv.ir/detail/2013/10/18/330022/shutdown-inflicted-widespread-pain/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat