Rubriky | Ameriky

Washington: Protest proti bezpilotním letounům

Zveřejněno 15 dubna 2013 autorem FreePub

Washington chce rozšířit dronové válčení v Africe.

Stovky lidí se shromáždily před Bílým domem. Demonstrující protestovali proti „robotickým vraždícím strojům,“ které napříč světem vraždí tisíce lidí.

Protest organizuje koalice ANSWER [jejich web], toto hnutí chce po vládě, aby zastavila používání bezpilotních letounů na cizí půdě. Koalice žádá své členy, aby zastavili americkou vládu, protože „funguje jako eskadra smrti a umožňuje prezidentovi a vojenským vůdcům vytvořit tajný seznam lidí určených k zabití.“

Organizace na svých stránkách vyjádřila důvody lidí za jejich protestem.

„Nikdo by neměl pasivně sedět a umožňovat naší vládě vést tichou válku – nevyhlášenou válku, ale válku reálnou a naším jménem,“ napsal Graylan Hagler.

„Je na čase, abychom se my Američané připojili ke zbytku světa v odsouzení barbarského vraždění bezpilotními letouny prezidenta Obamy. Tato politika prospívá válečným spekulantům, ale dělá nás po celém světě nenáviděné,“ řekla Medea Benjamin, spoluzakladatela CODEPINK. [jejich web]

„Říkáme prezidentovi, že nemáme rádi tuto politiku, která obrací Ameriku v zemi, která roznáší války a zabíjení do světa,“ řekl protestující pro RT.

„Nechci vládu, které bere mé peníze prostřednictvím daní, aby je utrácela za vraždění tisíců lidí po celém světě,“ dodal další demonstrující.

Brian Becker z protiválečné koalice řekl týmu RT, že „se drony používají, aby bylo jasno, že nejsou Američané součástí této politické rovnice“ a tak umožňují provádět války v naprostém utajení.

„Mohla by zuřit válka, skutečná válka, ale takhle krvácí jen jedna strana,“ řekl Becker.

„Drony jsou používány k porušování národní suverenity států. Obamova administrativa je pošle kam chce a tam zabijí koho chtějí – a to není legální.“ Mnozí účastníci demonstrace také vyjádřili svůj hněv kvůli poslednímu tahu Washingtonu – chce rozšířit svou vojenskou účast na africkém kontinentu.

Severní a západní Afrika se rychle stává další frontou Spojených států ve válce proti terorismu. USA zřídily dronovou základnu v Džibuti a vysílají neozbrojené bezpilotní letoun Reaper z Etiopie. Washington také provedl sledovací lety nad východní Afrikou ze Seychel.

Dronové útoky byly poprvé použity po útocích na WTC 11. září 2001. Drony vzlétaly ze základen v Páksitánu a Uzbekistánu a prováděly bojové mise v Afghánistánu. O více než deset let později zabily celkem téměř 5 tisíc lidí, většinou civilisty, včetně žen a dětí. Washington rozšířil použití svých dálkově ovládaných dronů nad Jemenem, Somálskem a Pákistánem.

Další články na téma bezpilotních letounů:
– tag [drony]
– [Strašidelné video: Bezpilotní letouny ve formaci]
– [Demonstrace proti dronům v New Yorku]

Částečný překlad článku Drones out of everywhere! Washington march against US drone warfare
rt.com/usa/drone-warfare-protest-washington-825/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat