Zahoďte chemikálie v domácnosti a použijte citrón

Zveřejněno 28 ledna 2013 autorem FreePub

Nemusíte utrácet peníze za toxické chemikálie k čištění domů, léčení rýmy nebo hýčkání vaší pokožky.

Citronová šťáva je jednoduchou přírodní alternativou, kterou můžete nahradit nespočet lahví předražených chemikálií.

10 kreativních způsobů, jak použít citronovou šťávu

1. Odmaštění – směs čisté vody a citronové šťávy je dostatečná na to, aby odstranila jakoukoliv mastnotu na kuchyňských spotřebičích.

2. Dezinfekce a odstranění pachu v kuchyni – Je vaše lednička nebo prkénko opravdu čisté? Plochy, kde budeme připravovat a uchovávat potraviny musí být čistý, ale to je také přesně tam, kde nechceme používat toxické chemické čisticí prostředky. Citronová šťáva je vynikající pro dezinfekci těchto ploch a také odstraní nepříjemné skvrny a zápach.

3. Uklidnění kašle – Smíchejte surový med se stejným množstvím citrónové šťávy, uklidní to váš kašel. Také to dobře funguje na bolest v krku.

4. Zlepšení trávení – Čerstvá citronová šťáva ve vodě může pomoci trávení při jídle. Je to také skvělý způsob, jak se ráno hydratovat po prvním probuzení.

5. Tónování vaší pleti – Použijte vatový tampon, naneste na něj lehkou vrstvu zředěné citrónové šťávy a použijte na na kůži. Nechte ji deset minut působit a poté opláchněte studenou vodou. Citronová šťáva přirozeně oloupá kůži a také zesvětlí tmavé skvrny a jizvy.

6. Čištění skla – Citronová šťáva je to, co potřebujete, abyste opět rozzářili temné vázy, kávové konvice nebo karafy. Můžete také použít jednu část citrónovou šťávy na deset dílů vody, abyste rozzářili vaše okna.

7. Čištění a zjemnění rukou – Citronová šťáva je vynikající pro odstranění skvrn a pachů, které zůstaly na rukách. Lehce drhněte citrónovou šťávu houbou do svých rukou, poté opláchněte a zvlhčete jako obvykle. Vaše ruce budou čisté, jemné a svěží.

8. Odstranění zašlosti – Hmota z citronové šťávy a kuchyňské soli může znovu rozzářit zašlou měď, chrom a mosaz. Naneste směs na deset minut, poté opláchněte teplou vodou a jemně vyleštěte.

9. Zesvětlení vlasů – Chemikálie používané k zesvětlení vlasů můžou být velmi jedovaté. Získejte přirozeně zvýraznění vlasů tím, že si je postříkáte citronovou šťávou, než půjdete na slunce. Jako bonus vám to dodá neuvěřitelný lesk.

10. Čištění toalety – Toaletní čistící přípravky jsou kruté a zbytečné. Směs prášku boraxu a citrónové šťávy udělá vaší toaletu nově vypadající!

Překlad článku How to use lemon juice to replace toxic chemicals in your home
naturalnews.com/035614_lemon_juice_toxic_chemicals_home.html

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat