Zaměstnanci řecké banky protestují proti vládním privatizačním plánům

Zveřejněno 13 ledna 2013 autorem FreePub

Zaměstnanci řecké Hellenic Bank (HPB) uspořádali demonstraci v Aténách proti plánům vlády.

Tento plán zahrnuje privatizaci státem kontrolovaných bank.

V pátek se zaměstnanci HPB shromáždili nedaleko centrály banky, aby vyjádřili nespokojenost s plánem vlády premiéra Antonise Samarase na privatizaci bank, tvrdí, že by vláda měla změnit svou politiku úsporných plánů.

Řecká vláda oznámila plány na prodej národních bank, jako je například HPB.

V prosinci 2012 se podobný protest konal blízko ministerstva financí v Aténách, kde zaměstnanci vyzvali úředníky, aby změnili své rozhodnutí o prodeji.

Zaměstnanci HPB pravděpodobně ztratí svá místa, pokud se vláda bude držet kruté strategie, kterou přijala, aby zvládla ekonomickou krizi. Banka má více než 2 000 zaměstnanců.

Řecko zavedlo úsporná opatření a další škrty ve výdajích, aby splnila podmínky stanovené Evropskou unií pro přijetí záchranného balíčku v hodnotě 34,3 miliard eur.

Zbytek balíku v hodnotě 50 miliard eur přijde v březnu 2013, vláda ještě tvrději tlačí škrty, aby snížila zadlužení a splnila požadavky eurozóny.

Řecko bylo v epicentru dluhové krize eurozóny a zažívá svůj šestý rok recese, zatímco tvrdá úsporná opatření zanechala zhruba půl milionu lidí bez práce.

Jeden z pěti pracovníků je nyní nezaměstnaný, banky jsou v nejisté pozici, důchody a platy klesly až o 40%. Řecká mládež je zasažena více 50% nezaměstnaností.

Překlad článku Greek bank employees protest government privatization plans
presstv.ir/detail/2013/01/11/283027/greek-bank-staff-protests-privatization

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat