Zdraví Evropanů se zhoršilo kvůli úsporným opatřením

Zveřejněno 28 března 2013 autorem FreePub

Drsná úsporná opatření vedla k nárůstu počtu sebevražd a vypuknutí chorob.

Tvrdí to lékařská zpráva.

Ve zprávě zveřejněné v časopise Lancet autoři uvedli, že rozpočtové škrty a rostoucí míra nezaměstnanosti mají za následek zhoršené zdraví evropských občanů a více lidí s diagnózou deprese.

„Úsporná opatření nevyřešila ekonomické problémy a také vytvořila velké zdravotní problémy,“ řekl Martin McKee, profesor evropského veřejného zdraví na London School of Hygiene and Tropical Medicine.

McKee řekl, že zhoršující se zdravotní stav není jen kvůli nezaměstnanosti, ale také kvůli nedostatečnému systému sociálního zabezpečení.

„Lidé potřebují mít naději, že jim vláda pomůže v této těžké době,“ dodal.

Zpráva ukázala, že počet sebevražd v Řecku vzrostl o 40% v roce 2011 ve srovnání s předchozím rokem. Kromě toho země zažila prudký nárůst počtu případů HIV v loňském roce mezi uživateli drog poté, co byly zrušeny programy výměny jehel.

Řecko také v poslední době zažilo vypuknutí malárie, viru západonilské horečky a horečky dengue.

„To nejsou nemoci, které bychom normálně očekávali v Evropě,“ řekl Willem de Jonge, generální ředitel Lékařů bez hranic (MSF) v Řecku.

V roce 2011 MSF pomohli v zemi bojovat proti vypuknutí malárie, která se objevila poté, co vláda zrušila program hubení komárů.

Mezitím Hans Kluge ze Světové zdravotnické organizace Řecko před radikálními zdravotnickými reformami v době hospodářské krize.

Kluge řekl: „V každém systému zdravotnictví je tuk k odřezání,“ a vyzval evropské země, aby začaly s jasným opatřením, včetně nákupu více generických léků nebo odstraněním zbytečných nemocničních lůžek.

Čtěte naše další články na téma:
nezaměstnanost
sebevraždy
úsporná opatření

Překlad článku Europeans‘ health worsened due to austerity measures: Report
presstv.ir/detail/2013/03/27/295394/health-worsens-suicides-rise-in-europe

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat