Rubriky | Afrika

Nelson Mandela je v nemocnici v kritickém stavu

Zveřejněno 28 června 2013 autorem FreePub

Uvedla to dcera lídra proti jihoafrickému apartheidu.

„Tata (otec) je ve velmi kritickém stavu,“ řekla Makaziwe Mandela ve čtvrtek pro státní rádio SAFM. „Může se stát cokoli, ale chci znovu zdůraznit, že jen Bůh ví, kdy nadejde jeho čas.“

Oznámení donutilo prezidenta Jacoba Zumu zrušit cestu do zahraničí. Mezitím lidé v hlavním městě drží u nemocnice hlídku a nabízejí Mandelovi modlitby.

94-letá známá osobnost byla převezena do nemocnice s plicní infekcí. Jeho plicní problémy se datují od doby, co strávil 27 let ve vězení.

V úterý se sešli členové jeho rodiny a domorodí stařešinové v jeho domě v obci Qun v provincii Východní Kapsko 1000km jižně od Johannesburgu.

Nositel Nobelovy ceny míru, který vedl zemi k demokracii v roce 1994, odešel ze své funkce v roce 1999 poté, co sloužil jedno volební období jako prezident. Vysoce ctěný lídr oznámil svůj odchod z veřejného života v roce 2004, ale učil řadu veřejných prohlášení.

Bývalý jihoafrický prezident obdržel více než 250 ocenění během více než čtyř desetiletí, včetně Nobelovy ceny za mír v roce 1993.

Překlad článku Mandela’s health condition very critical: Daughter
www.presstv.ir/detail/2013/06/27/311078/south-africa-mandela-health-mandelas-daughter-breaking-news-antiapartheid-leader

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat