Rubriky | Evropa

Zemědělci zablokovali dálnice napříč Řeckem

Zveřejněno 13 února 2013 autorem FreePub

Řečtí zemědělci zablokovali dálnice v rámci kampaně proti úsporným opatřením, které podporuje vláda.

Naštvaní zemědělci na jednu hodinu zablokovali dálnice většinou v centrálním a severním Řecku, kde jsou hlavní silniční tepny země, v pondělí v 14:00 místního času (12:00 GMT).

Protest přichází jako odveta za šest měsíců nevyplacených mezd, vládní úspory a nový návrh daňových předpisů, která zvyšuje daň z příjmů zemědělců a paliva pro zemědělská vozidla.

Hodinová blokáda zemědělců, kteří mají v úmyslu s ní pokračovat denně, zahrnuje i hraniční přechod mezi Řeckem a Bulharskem.

Zemědělci na jiné blokádě v Soluni na severu Řecka rozdávali zeleninu.

Přes všeobecný nesouhlas veřejnosti vláda zvýšila úsporná opatření v šestém roce recese, tvrdí, že škrty zlepšily rozpočet.

Náměstek ministra financí Christos Staikouras v pondělí řekl, že lednové jádro vládního rozpočtu mělo přebytek 165 milionů eur, dostáváme se tak až na 655 milion eur za minulý rok.

„Pro leden je bilance pozitivní … ale není tu žádný prostor pro to polevit,“ řekl Staikouras. „Naše politika fiskálních úprav a disciplíny ve všech úsecích správy musí i nadále pokračovat,“ dodal.

Za poslední měsíc vláda dvakrát nuceně ukončila protestní stávky.

Ve středu pořádková policie rozehnala řeckou námořnickou osmidenní stávku. Šest dní před tím policie zaútočila na aténské ředitelství metra a nutila pracovníky, aby obnovili provoz po devíti dnech stávky.

Překlad článku Farmers block highways across Greece
presstv.ir/detail/2013/02/12/288525/farmers-block-highways-across-greece

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat