Rubriky | Svět

Na celém světě se 42 milionů lidí živí prostitucí

Zveřejněno 29 ledna 2014 autorem FreePub

Podle zprávy nadace Scelles Foundation se na světě 42 milionů lidí živí prostitucí.

Podle zprávy tvoří většinu (75%) těchto lidí ženy mezi 13 a 25 lety. Scelles analyzovala tento jev ve 24 zemích a objevila nárůst obchodování s lidmi z Brazílie do Evropy.

Mezi 24 analyzovaných zemí patří také Francie, USA, Indie, Čína a Mexiko a studie uvádí, že 90% z těchto lidí je napojeno na tzv. pasáky.

Studie také zvažuje otázku sexuálního vykořisťování ze strany sítí obchodu s lidmi. Podle ní je velká část obětí soustředěna v Asii, zhruba 56% případů.

Latinská Amerika obsahuje 10% a bohaté země 10,8% aktivit spojovaných s obchodováním s lidmi, uvádí studie „World Report on Sexual Exploitation – Prostitution in the heart of organized crime„.

Téměř polovinu obětí obchodu s lidmi tvoří děti a mladí lidé do 18 let. Odhadem 2 miliony dětí se věnují prostituci. To je jedna z charakteristik prostituce v dnešní době: „velký počet sexuálně zneužitých jsou děti,“ píše se v dokumentu.

Obchodování s brazilskými ženami

Soudce Yves Charpenel, prezident nadace Scelles Foundation, tvrdí, že chybí dostatek úsilí pro posouzení nárůstu prostituce z pohledu celosvětových údajů.

Výrazným prvkem v Evropě je, že prostitutky pochází z různých zemí, obvykle ovládanými gangy, které kolují po celém kontinentu,“ řekl Charpenel.

Studie francouzské nadace je založena na základě údajů agentury OSN pro drogy a kriminalitu, dále uvádí, že obchodování brazilských žen do Evropy narostlo. Dokument však neuvádí konkrétnější čísla.

Tyto oběti pochází z chudých komunit v severní Brazílii, jako je Amazonas, Pará, Roraima a Amapá. Pokud je většina prostitutek v Evropě ze zemí východní Evropy a zemí bývalého Sovětského svazu, pak převaha prostitutek z těchto zemí klesá,“ uvádí studie.

V prosinci loňského roku rozprášila španělská policie síť mezinárodní prostituce, která se týkala desítek brazilských dětí a mladistvých.

Studie také uvádí, že významné sportovní události, jako jsou mistrovství světa ve fotbale a olympijské hry, přispívají k fenoménu prostituce. „Fotbal a olympiáda jsou označeny za nejčastější scénář pro sexuální vykořisťování,“ uvádí se v dokumentu.

Podle textu tyto významné mezinárodní soutěže poskytují zločineckým sítím zvýšený přísun prostitutek.

 

Prostitute tj

Částečný překlad článku Scelles foundation: 42 million people worldwide are prostitutes
english.pravda.ru/society/anomal/28-01-2014/126700-prostitutes-0/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat