Rubriky | Ameriky, Asie a Pacifik

Tags | , ,

47 amerických senátorů lobbuje za Izrael proti Íránu

Zveřejněno 05 ledna 2014 autorem FreePub

47 amerických senátorů souhlasilo se spolusponzorováním zákona, který uloží další sankce proti Íránu.

Tento seznam senátorů uveřejnil Americko-izraelský výbor pro veřejné záležitosti (AIPAC).

Zákon týkající se sankcí představili 19. prosince senátoři Mark Kirk a Robert Menendez, zpočátku měli podporu 24 dalších senátorů rozdělených půl na půl mezi demokraty a republikány.

Bílý dům byl rychle odsoudil toto opatření, v té době americký prezident Barack Obama řekl, že bude vetovat tento návrh zákona, pokud by prošel přes Kongres.

Senátor Cory Booker, nově zvolený demokrat z New Jersey, rychle přidal své jméno na seznamu a od té doby dalších 20 senátorů – všichni republikáni – přidali svá jména, uvádí web Lobelog.com.

53 senátorů, včetně 36 demokratů a dvou nezávislých, kteří obvykle hlasují s demokraty, nesouhlasí se spolusponzorováním tohoto zákona, což z nich dělá „hlavní cíle pro AIPAC, který je legendární svými přesvědčovacími schopnostmi, protože se na začátku příštího týdne sejde Senát.

Co je pozoruhodné na tomto seznamu je, že pouze málo z těchto 47 sponzorů se rozhodlo propagovat svou podporu návrhu zákona prostřednictvím místních sdělovacích prostředků nebo dalších způsobů,“ píše americký novinář Jim Lobe ve své zprávě.

Prezident Obama a ministr zahraničí John Kerry opakovaně uvedli, že přechod na nový sankční zákon by byl nejen v rozporu s duchem prozatímní jaderné dohody, ale také by způsobila pochyby o víře Washingtonu ve vyjednávání.

Teherán varoval, že jakékoli nové sankce proti Íránu by zabily „celou dohodu,“ které bylo dosaženo mezi Íránem a pěti stálými členy Rady bezpečnosti OSN a navíc i Německem 24. listopadu v Ženevě.

 

Překlad článku 47 US senators side with Israel lobby against Iran
www.presstv.ir/detail/2014/01/04/343677/47-us-senators-side-with-israel-on-iran/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat