Rubriky | Ameriky, Asie a Pacifik

Tags | ,

6000 amerických vojáků míří do Jordánska

Zveřejněno 23 května 2014 autorem FreePub

Američtí vojáci se v Jordánsku zúčastní vojenského cvičení.

Vojenské cvičení bude probíhat od 25. května do 8. června.

Military Times v úterý ve zprávě citovaly mluvčího Pentagonu s tím, že se americké jednotky – včetně 17. polní dělostřelecké brigády, 1. obrněné divize, 22. expedičního sboru mariňáků, 1. expediční brigády mariňáků a dalších – zúčastní vojenského cvičení s názvem Eager Lion (Horlivý lev).[1]

Podle velitele Williama Speakse, který v úterý mluvil s Military Times, se cvičení zúčastní přes 12 000 vojáků z více než 20 zemí.

V loňském roce zanechala americká armáda v Jordánsku rakety Patriot a stíhačky F-16 po společném cvičení v této zemi, která hraničí se Sýrií, kde Západem podporovaní militanti bojují proti syrské vládě.

Některé studie ukázaly, že Spojené státy cvičily v Jordánsku povstalce, aby bojovali proti vládě syrského prezidenta Bašára al-Assada a dodávaly zbraně do Jordánska s cílem vyzbrojit zahraničím podporované militantní skupiny v Sýrii.

Nejnovější zprávy ukazují, že USA tajně dodávaly militantním skupinám v Sýrii skrze Jordánsko americké „těžké zbraně,“ jako protitankové raketové systémy BGM-71 TOW.

Začátkem tohoto roku americký prezident Barack Obama – po setkání s jordánským králem Abdullahem II. – řekl, že se on a jeho královský host rozhodli, že by měli podniknout kroky s cílem „použít větší tlak na režim Assada.

Loni v létě se Obamově administrativě nepodařilo začít útočnou raketovou kampaň proti Sýrii díky americké válkami unavené veřejnosti. Obama se snažil o vojenské údery proti Sýrii po zprávách o chemickém útoku, ze kterého Washington obvinil syrskou vládu.

Zdroje
[1]: Military Times – About 6,000 U.S. troops headed to Jordan for military exercise

Překlad článku 6,000 US troops head to Jordan for military drills
www.presstv.ir/detail/2014/05/22/363653/us-troops-head-to-jordan-for-war-games/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat