Rubriky | Evropa

Tags | ,

675 tisíc Ukrajinců odešlo do Ruska

Zveřejněno 03 března 2014 autorem FreePub

V lednu a v únoru letošního roku odešlo zhruba 675 000 Ukrajinců do Ruska, bojí se revolučního chaosu.

Informaci uvedla ruská Federální pohraniční služba. Úředníci se obávají rostoucí humanitární krize.

V neděli pohraniční služba uvedla, že ruské úřady identifikovaly určité známky toho, že je na Ukrajině zaděláno na „humanitární katastrofu.

Jen za poslední dva měsíce tohoto roku … 675 000 ukrajinských občanů vstoupilo na ruské území,“ citovala tisková agentura Itar-Tass pohraniční službu.

Bude-li revoluční chaos na Ukrajině pokračovat, budou stovky tisíc uprchlíků proudit do pohraničí ruských regionů,“ uvádí v prohlášení.

Ukrajinci se již předtím vyskytovali v Rusku v hojném počtu. Podle oficiálního sčítání lidu roku 2010 žilo oficiálně 1,9 milionu Ukrajinců v Rusku. Zatímco tyto osoby často odcházely kvůli ekonomickým zájmům, tak nedávný nárůst odchodu Ukrajinců je způsoben politickými problémy.

V sobotu ruské imigrační orgány uvedly, že bylo do Ruska během dvou týdnů posláno 143 tisíc žádostí o azyl. Ruští úředníci slíbili urychlené zpracování těchto žádostí.

Tragické události na Ukrajině způsobily prudký výkyv v žádostech o azyl pocházejících,“ řekla šéfka imigračního úřadu Valentina Kazakova. „Sledujeme denně čísla a nejsou uklidňující. Během posledních dvou týdnů v únoru požádalo zhruba 143 000 lidí o azyl.

Kazakova řekla, že většina žádostí pochází z oblastí hraničících s Ruskem, zejména z jihu Ukrajiny. „Lidé jsou ztracení, vystrašení a v depresích,“ řekla.

Podle sčítání lidu z roku 2013 žije na Ukrajině zhruba 45 milionů lidí, z nichž 7,6 milionů jsou etničtí Rusové.

 

Překlad článku 675,000 Ukrainians pour into Russia as ‘humanitarian crisis’ looms
rt.com/news/ukrainians-leave-russia-border-452/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat