Rubriky | Evropa

Tags |

Známý ukrajinský nacionalista je na mezinárodním seznamu hledaných

Zveřejněno 09 března 2014 autorem FreePub

Vyšetřovací výbor Ruska zahájil trestní řízení proti Aleksandru Muzychkovi.

Ukrajinec je obviněn z mučení a vraždy nejméně 20 zajatých ruských vojáků, když bojoval po boku čečenských bojovníků.

Muž je také známý jako Sashko Bilyi, hrál aktivní roli v první čečenské válce v letech 1994 až 1995, kdy vedl skupinu ukrajinských nacionalistů bojujících proti ruským vojákům.

Dnes soud ve městě Essentuki v oblasti Stavropol vydaldekret o obvinění Aleksandra Muzychka a byl na něj také vydán mezinárodní zatykač,“ řekl Vladimir Markin, mluvčí ruského vyšetřovacího výboru.

>> oficiální vyjádření ruského vyšetřovacího výboru: www.sledcom.ru/actual/392313

Muzychko je obviněn ze sestavení a dohledu nad ozbrojeným organizovaným gangem za účelem útoků na ruské občany, řekl Markin.

Muzychko brutálně mučil zajaté vojáky ruských federálních sil, později je zabil. V průběhu uvažovaného období (1994 až 1995) Muzychko osobně mučil a pak zabil nejméně 20 vězněných vojáků požadoval po nich informace, které potřeboval,“ řekl Markin.

Během výslechu lámal vyslýchaným vojákům prsty, píchal je do očí pomocí různých nástrojů, používal kleště na vytrhávání nehtů a zubů, některým podřezal hrdlo a zbytek zastřelil.

Prostřednictvím svých akcí vyjádřil nenávist vůči ruským vojákům,“ řekl Markin.

Informace o akcích Muzychka v Čečensku byly získány od zajatého ukrajinského nacionalisty bojujícího proti ruským vojákům během druhé čečenské války.

Svědek býval členem UNA-UNSO (Ukrajinské Národní shromáždění – Ukrajina Národní sebeobrana ), ultra-nacionalistické organizace a bojoval proti ruským vojákům v Čečensku v letech 1994 až 2000.

Muž vstoupil do UNA-UNSO v roce 1991 a seznámil s Alexandrem Muzychkem na výcvikovém táboře poblíž města Ivano-Frankovsk na západní Ukrajině, kde byli ozbrojenci cvičeni ve střelbě a v boji muž proti muži. Svědek se měl specializaci odstřelovače.

Muzychko byl jedním z tamějších vůdců, byl instruktorem taktiky boje. Byl také zodpovědný za propagandu a indoktrinaci rekrutů.

Částečný překlad článku Notorious Ukrainian nationalist on international wanted list over Chechnya killings
rt.com/news/ukrainian-nationalist-mass-murder-394/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat