Rubriky | Svět

Aliance Ruska a Číny vylekala Bilderberg

Zveřejněno 04 června 2014 autorem FreePub

Investigativní novinář Daniel Estulin se vyjádřil k Bilderbergu, Rusku a Číně.

Daniel Estulin uvedl, že dlouhotrvající úsilí Washingtonu rozdělit Čínu a Rusko, dalo podnět k obnovení jejich spojenectví proti Americe, toto téma bylo vysoko na pořadu letošního setkání Bilderberg.

Estulin, autor knihy The True Story of Bilderberg (Skutečný příběh Bilderbergu), v rozhovoru pro PressTV uvedl, že „jeden americký člověk v Bilderbergu“ mu připomněl mu, „že přes více než čtyřicet let se Richard Nixon a Henry Kissinger snažili přesvědčit Čínu, aby se obrátila proti Sovětskému svazu a spojila se s Amerikou.

Takže otázkou je: slouží dnešní spolupráce mezi Ruskem a Čínou k obnovení spojenectví proti Americe?“ řekl s odkazem na nedávné přelomové energetické dohody mezi těmito dvěma mocnostmi.

Dohoda v hodně 400 miliard dolarů (cca 8 bilionů Kč) umožňuje Číně nakupovat elektrickou energii od ruské společnosti Gazprom.


Pokud video nefunguje, je ke stažení zde

Letošní setkání Bilderbergu, které probíhá každý rok, v Kodani přišlo v době, kdy politická krize na Ukrajině ohrozila dodávky ruského plynu do evropských zemí.

Americká administrativa se snaží tlačit Evropu směrem k uvalení sankcí [na Rusko] a víte, evropské národy, obzvláště Francie a Německo, chápou, že uložení sankcí by ohrozilo jejich hospodářství, takže chtějí vědět, jak budou Američané – kteří sami mají velmi omezený přístup k ropě a zemnímu plynu – schopni zásobovat Evropu plynem, který nyní dostává od Ruska,“ řekl Estulin.

A Německo především začíná mít podezření, že by tu mohla být nějaká manipulace za oponou nebo zákulisní diskuze mezi Američany a Rusy, aby dostaly Německo mimo hru s využitím Ukrajiny jako výmluvy,“ dodal.

Autor knihy vysvětlil, že „Evropané na Bilderbergu souhlasí s tím, že Ukrajina bude potřebovat Rusko, a těžko se domluví s Američany na Bidlerbergu, kteří se snaží všemi svými silami Rusko a Ukrajinu od sebe oddělit.“

Podle Estulina je hlavní starostí lidí z Bilderbergu vzestup Íránu, Ruska a Číny, „Nyní se jak Rusko, tak Čína chtějí prosadit jako regionální mocnosti a lidé z Bilderbergu si to uvědomují.

Bilderberg vznikl v roce 1954 jako každoroční konference. Každý rok se schází zhruba 120 až 150 politiků a odborníků z průmyslu, financí, akademické obce a médií, aby diskutovali světové dění a témata, jako jsou kybernetické války, americká zahraniční politika, „vývoj na Blízkém východě,“ a „výzvy v Africe“ i přes absenci zástupců z těchto regionů.

Překlad článku Bilderberg rattled by China-Russia alliance: Expert
www.presstv.ir/detail/2014/06/04/365507/chinarussia-alliance-against-us/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat