Rubriky | Ameriky

Tags |

Anketa: Američané jsou unavení svým intervencionismem

Zveřejněno 01 května 2014 autorem FreePub

Nedávný průzkum ukazuje, že je stále více Američanů unaveno intervenční politikou své vlády.

Nový průzkum Wall Street Journal a NBC News ukazuje, že téměř polovina Američanů chce, aby byl Washington „méně aktivní ve světových záležitostech,“ zatímco jen 19 procent vyzývá k aktivnější roli.[1]

Podle Wall Street Journal tato zjištění svědčí o „anti-intervenčním proudu, který se táhne napříč stranami“ ve Spojených státech.

Zkoumáte-li Ameriku, která se chce obrátit dovnitř a směrem od světového dění, a silný pocit bezmoci doma, zjistíte, že je to silný proud, který dosud unikal pochopení ze strany demokratů a republikánů,“ řekl demokratický sčítač odevzdaných hlasů Fred Yang.

Průzkum také ukázal, že schválení zahraniční politiky ze strany amerického prezidenta Baracka Obamy vedlo k propadu důvěry k němu na nejnižší úroveň od začátku jeho prezidentství, jen 38 procent Američanů jeho politiku schvaluje.

Jiný nedávný průzkum provedený Washington Post a ABC News také ukázal, že hodnocení Obamy kleslo na 41 procent z 46 procent v prvních třech měsících letošního roku.[2]

Průzkum Washington Post a ABC News ukázal, že Američané nemají rádi Obamovu politiku ohledně ekonomiky, zdravotnictví a krize na Ukrajině.

Výsledky nedávných průzkumů veřejného mínění přicházejí v době, kdy Washington obviňuje Rusko z „nezákonného zásahu na Ukrajině a provokativních aktů, které narušují ukrajinskou demokracii.

Obamova administrativa dosud oznámila tři kola sankcí proti ruským úředníkům a podnikům, a pohrozila Moskvě, že by USA mohly uvalit sankce na klíčová odvětví ruské ekonomiky.

Paul Craig Roberts, americký ekonom, který byl náměstkem ministra financí během presidentství Ronalda Reagana, v pondělí pro PressTV uvedl, že „Rusko bude těžit ze sankcí, protože sankce podpoří a urychlí stažení Ruska z vykořisťujícího systému Washingtonu.[3]

Zdroje
[1]: The Wall Street Journal: Americans Want to Pull Back From World Stage, Poll Finds
[2]: The Washington Post: Post-ABC News poll shows Democrats at risk in November as Obama’s approval rating falls
[3]: PressTV: Russia will benefit from US sanctions: Paul Craig Roberts

Překlad článku Americans tired of US interventionism: Poll
www.presstv.ir/detail/2014/04/30/360694/americans-tired-of-us-interventionism/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat