Rubriky | Ameriky

Tags |

Američanka dlužila 6,3 dolarů, přišla kvůli tomu o dům

Zveřejněno 01 května 2014 autorem FreePub

Kvůli daňovému dluhu přišla o dům v hodnotě 280 000 dolarů.

Okresní soud v Pensylvánii rozhodl proti vdově, která přišla o svůj dům kvůli pozdnímu zaplacení poplatku v hodnotě 6,30 dolarů (cca 125 Kč). Nemovitost byla prodána za 116 000 dolarů (cca 2,3 milionů Kč) k pokrytí dluhu, podle ženy jde o nesprávný krok ze strany orgánů.

Domov ženy jménem Eileen F. Battisti (53 let) byl prodán v září 2011, aby pokryl náklady drobného dluhu, který vznikl z úrokové sazby daňového poplatku Battisti za rok 2009. Okres Beaver vydražil dům s odhadovanou hodnotou 280 000 dolarů a prodal ho za 116 000 dolarů subjektu SP Lewis.

Zaplatila jsem všechno a nevěděla jsem o dluhu 6,30 dolarů,“ řekla agentuře AP. „Prodat dům jen kvůli 6,3 dolarům je hloupost.

Battisti se proti tomuto kroku odvolala a uvedla, že nevěděla, že dluží, dokud jí nebylo oznámeno, že její dům bude prodán. Okresní soud v Beaveru zpočátku popíral její důkazní slyšení, ale Battisti se obrátila na soud v Harrisburgu, který v srpnu 2013 nařídil okresnímu soudu přezkoumání případu.

Minulý týden okresní soudce C. Gus Kwidis rozhodl proti Battisti, uvedl, že byla řádně informována o svém dluhu a prodej následoval dle zákona. Ve svém šestistránkovém rozhodnutí soudce uvedl, že bývalá majitelka domu má nárok na 108 039 amerických dolarů z prodeje poté, co budou splněny její daňové povinnosti.

Dostane své peníze, ale ztratí svůj dům. Byly splněny všechny požadavky na upozornění,“ uvedl v pátek Kwidis dle Pittsburgh Tribune-Review.

Battisti plánuje odvolat se proti tomuto. Joe Askar, generální advokát okresu Beaver, však řekl, že má soudce rozhodovací právo.

Okres nikdy nechtěl, aby někdo ztratil svůj domov,“ řekl Askar.

Její právník Ed Santillan řekl, že jeho klientka přijde o zhruba 200 000 dolarů na vlastním kapitálu v případě, že přijme výnosy z prodeje a že chce zpět svůj domov.

Budu bojovat až do své smrti,“ slíbila Battisti.

Překlad článku ​Pennsylvania widow who lost $280,000 house over $6.30 tax debt loses appeal
rt.com/usa/155540-house-sale-paltry-debt/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat