Rubriky | Ameriky

Tags | ,

Americké námořnictvo testuje obrovský bezpilotní letoun Triton [VIDEO]

Zveřejněno 10 ledna 2014 autorem FreePub

Námořnictvo USA představilo dron s větším rozpětím křídel, než má dopravní letadlo Boeing 757.

Bezpilotní letoun MQ-4C Triton dokončil svůj devátý zkušební let, tento dron od firmy Northrop Grumman je oslavován jako zlepšení bezpilotních letounů, které nahradí dosud používaný bezpilotní letoun RQ-4 Global Hawk. V současné době není jasné, zda bude Triton vybaven zbraněmi.

Dron je vybaven pokročilým systémem senzorů, který poskytuje výhled 360 stupňů v okruhu až 3700 kilometrů, očekává se, že bude mít výrazně velký dolet a schopnosti sledovat dění z vysokých výšek a informovat o tom námořnictvo. S rozpětím křídel téměř 40 metrů má dron také ochranu před mrazy a blesky, což letounu dovoluje prolétat skrze mraky a pořizovat podrobnější snímky svých cílů.

V průběhu sledovací mise byli s pomocí Tritona operátoři námořnictva schopni spatřit cíl a navést letadlo do nižší nadmořské výšky, pro identifikaci cíle,“ uvedl v tiskovém prohlášení Mike Mackey, programový ředitel z Northrop Gumman, který ma na starost Tritona. „Silná křídla umožňují letadlu bezpečně sestoupit k dokončení svého manévru.

Dron je poháněn jedním motorem Rolls-Royce a je údajně schopen létat najednou až 24 hodin, přesto zkušební testy netrvaly nikdy více než 10 hodin.

Podle smlouvy nakoupí námořnictvo 68 bezpilotních letounů Triton v hodnotě 1,16 miliard amerických dolarů (cca 32 miliard Kč). Web Wired.com poznamenal, že dodávka dronů je plánována na rok 2017, původně šlo o prosinec 2015.

 

Překlad článku Navy tests enormous surveillance drone Triton (VIDEO)
rt.com/usa/navy-drone-surveillance-triton-326/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat